Analist comercial

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare finalizate, preferabil profil economic, tehnic sau medical
  • Experienta minim 1 an pe o pozitie similara; reprezinta un avantaj experienta in industria farma, retail / FMCG.
  • Pasionat de Excel, cu experienta de lucru cu rapoarte si analize de date
  • Gandire analitica, abilitati de planificare, organizare si prioritizare

Descrierea jobului

Esti ambitios, organizat si iti place sa lucrezi cu cifre? Iti doresti sa te dezvolti in domeniul achizitiilor si sa ai impact in relatiile cu cei mai mari producatori internationali de medicamente?

Responsabilitati:
  • Extrage informatiile din baza de date si le prelucreaza in vederea implementarii ofertelor pentru clientii independenti, francizati si farmaciile Dona
  • Verifica datele inregistrate pe site-urile specifice pentru raportarea vanzarilor din farmacii (ex: infotreat, bicard etc) precum si alocarea sumelor pe centre de cost si le trimite catre contabilitate pentru emiterea facturilor;
  • Solicita departamentului achizitii datele necesare si elaboreaza oferta comerciala penru clienti
  • Verifica conditiile comerciale setate in sistemul informatic Dona.Logistica
  • Lunar, face analize comparative intre oferta setata luna trecuta fata de cea actuala
  • Seteaza ofertele interne si de producatori pentru clientii independenti francizati si Farmacia Dona – promotii, produse din revista, co-plata zero etc.
  • Seteaza partenerii noi in franciza (de asignat ofertele, promotiile).
Iti oferim:
  • Pachet salarial competitiv corelat cu experienta si performanta
  • Asigurare de sanatate privata
  • Tichete de masa
  • Card discount in Farmaciile DONA
  • Acces gratuit la biblioteca digitala Bookster, 7Card
  • Echipa dornica sa iti ofere suport pentru atingerea obiectivelor profesionale
  • Acces la traininguri de specialitate si de interes profesional

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o experienta de succes dovedita de peste 26 de ani in piata farma din Romania.

Dona. Logistica SA, parte a grupului DONA, asigura distributia farmaceutica echilibrata la nivel national catre farmacii independente, spitale si farmacii Dona. Dona. Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel national, cu o cifra de afaceri anuala de peste 200 milioane de Euro.

Alatura-te si tu echipei DONA!

Publicat 1 oct. 2021 Reactualizat 29 oct. 2021 Expiră 31 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos