Publicat 24 Iun 2008 | Expiră 25 Iul 2008

Analist Cercetare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare de profil – facultatea de sociologie, matematica – informatica, cibernetica, marketing;
Spirit organizatoric, creativitate;
Capacitatea de analiza si sinteza a datelor;
Abilitati de comunicare;
Limba engleza – nivel avansat, o alta limba de circulatie internationala constituie avantaj (Franceza, Germana, Spaniola etc.);
Cunostinte de operare PC si Microsoft Office (Word, Excel, Power Point).

Descrierea jobului

Identifica si discuta cu seful departamentului nevoile de cercetare pentru proiectele alocate de catre acesta;
Elaboreaza chestionare de cercetare pentru departamentele interne si externe, in vederea intampinarii nevoilor clientilor;
Identifica sursele de informare pentru proiectele departamentului de cercetare;
Intocmeste analize de piata la cererea superiorului direct, in vederea intampinarii nevoilor clientilor sau la cererea acestora si cu acordul superiorului direct;
Intelege datele furnizate de departamentul de cercetare cantitativa si calitativa si sprijina business unit managerii in intelegerea si folosirea acestora in deciziile de business;
Monitorizeaza publicatiile si site-uri de specialitate si intocmeste prezentari periodice cu noutatile din domeniul de activitate;
Colecteaza informatii despre productiile MPP, publicate in diverse media cu scopul de a le folosi la realizarea materialelor de prezentare a companiei;
Reprezinta departamentul de cercetare in relatiile cu partenerii interni si externi.

MediaPro Studios este cel mai mare furnizor de facilitati si servicii pentru productia de entertainment din Romania (cinema, televiziune, productie publicitara video, evenimente) si una dintre cele mai importante destinatii din Estul Europei pentru casele de productie din intreaga lume. MediaPro Studios si MediaPro Pictures, operatorul sau de business, fac parte din Grupul MediaPro, cel mai mare consortiu media din Romania.

De la infiintare si pina astazi, pe platourile de la Buftea au fost turnate peste 600 de filme, atat productii romanesti, cat si internationale.

Expirat
Analist Cercetare  -  MediaPro Studios