Publicat 26 Sep 2007 | Reactualizat 25 Oct 2007 | Expiră 26 Sep 2007

Analist Cercetare

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare ( ASE, Sociologie, Statistica sau cursuri de specializare in domeniul cercetarii)
• PC – Microsoft Office(Word, Excel, PowerPoint);
• Capacitatea de a invata rapid sa utilizeze soft-uri specifice cercetarii
• Engleza – foarte bine
• Initiativa si creativitate
• Spirit analitic
• Bun organizator
• Orientare business
• Abilitate de rezolvare rapida a problemelor
• Abilitati de comunicare;
• Flexibilitate in raport cu situatiile aparute;
• Minim 2 ani experienta in domeniu

Descrierea jobului

- Intocmeste rapoarte de cercetare constante pentru departamentul Dezvoltare si pentru Top Management
- Furnizeaza constant informatii despre evolutia pietelor de interes
- Identifica sursele de informare pentru proiectele departamentului de cercetare
- Monitorizeaza site-urile si publicatiile de specialitate
- Realizeaza analize constante privind evolutia pietei si activitatile competitorilor
- Ofera sprijin project manager-ilor in intelegerea si aplicarea datelor de cercetare
- Intocmeste analize in intampinarea nevoilor diviziilor

Daca te intereseaza sa lucrezi pentru cel mai mare furnizor de informatie din Romania, ai venit în locul potrivit.

La Mediafax vei avea sansa sa lucrezi în cadrul unei echipe de profesionisti, jurnalisti integri si manageri vizionari, si sa descoperi ce înseamna statutul de furnizor preferat de informatie. De-a lungul celor 15 ani de activitate, am format sute de profesionisti si ne-am ajutat oamenii sa se dezvolte atat pe plan profesional, cat si personal. Vrem sa atragem si sa pastram în echipa noastra oamenii cei mai talentati si motivati, care respecta principiile jurnalismului.
Daca te recunosti în aceasta descriere, trimite-ne CV-ul tau.
Te asteptam!

Expirat
Analist Cercetare  -  Mediafax SA