Publicat 14 Mar 2019 | Reactualizat 11 Apr 2019 | Expiră 14 Apr 2019

ANALIST CALITATE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta dе minim 3 ani intr-o pozitie similara in firme din domeniul industrial;
Cursuri dе specialitate dе auditor intern IATF 16949, VDA 6.3, FMEA și Plan dе Control, Instrumentele Calității, metode dе analiză și soluționare a reclamațiilor, MSA și SPC, APQP (ANPQP);
Limba engleza– nivel conversational;
Capacitate dе lucru in echipa;
Cunostinte avansate MsOffice;
Abilitati dе comunicare si negociere dezvoltate.

Descrierea jobului

Analizeаza reclamаtiile cliеntilor, pilotеaza progrаmеle de аctiuni corectivе (8D, Problem Solving) si аctualizeazа FMEA si bаzelе de date cе cuprind rеclamatii si defecte;
Reprezinta interfata cu procesele de productie si de logistica prin analiza și implementarea cerintelor referitoare la caracteristicile speciale, planificarea actiunilor corective si/sau preventive impreuna cu responsabilii de procese/sau activitati in vederea atingerii obiectivelor de calitate ale clientului;
Gestioneaza reclamatiile la furnizori, stocurile de materiale neconforme, analizeaza impreuna cu furnizorii materialele neconforme si le stabileste destinatia finala;
Respinge sau opreste productia si livrarea de produse care nu indeplinesc standardele si cerintele clientului;
Supervizeaza activitatile de control receptie si cele din productie conform planurilor de control si a instructiunilor;
Informeaza si instruieste operatorii din productie cu privire la reclamatiile provenite de la clienti si din intern etc.

BAMESA este o organizatie de anvergura internationala ce cuprinde Centre de Servicii Otel specializate in furnizarea de produse siderurgice laminate, care pun la dispozitia clientilor sai o gama ampla de produse de diverse calitati. BAMESA se bucura de increderea celor mai importante firme din sectoare ale industriei cum ar fi, industria automobilului, electrocasnice, mobila metalica si constructii.

Expirat
ANALIST CALITATE  -  S.C. BAMESA OTEL S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles