Publicat 30 Iul 2019 | Reactualizat 27 Aug 2019 | Expiră 30 Aug 2019

Analist achizitii

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, o companie daneza, aflata pe piata de peste 80 de ani, lider pe piata mondiala in dezvoltarea tehnologiilor moderne pentru optimizarea consumului de energie in domenii cheie, precum: infrastructura, alimentatie, eficienta energetica si solutii pentru protectia mediului inconjurator, suntem in cautarea unui/unei coleg/e pentru departamentul de Achizitii pentru sediul din Romania, locat in Popesti Leordeni.

Cerinte:

Experienta anterioara in supply chain/ logistica/ procurement
Cunostinte avansate MsExcel
Absolvent/a studii superioare
Cunostinte SAP sau alte ERP
Cunostinte avansate limba engleza
Bune abilitati analitice, de organizare si planificare

Descrierea jobului

Responsabilitatati:

Realizarea analizelor comparative a proceselor de aprovizionare si achizitii
Calculul si monitorizarea KPI
Efectuarea de analize asupra categoriilor de cheltuieli si a performantei furnizorilor
Gestionarea inventarului total de materii prime
Implementarea de strategii eficiente de gestionare a stocurilor
Intocmirea rapoartelor lunare
Analiza stocurilor si a comenzilor
Analiza performantei livrarii si a disponibilitatii materialelor

Printre beneficii se numara:

Trainingurile periodice interne si externe
Programul de lucru de 7,5 ore/zi (pauza de masa de 30 minute este inclusa in cele 8 ore de lucru)
Transportul dus-intors asigurat (Piata Sudului- Popesti Leordeni)
Pachet salarial compus din multe alte beneficii precum: tichete de masa, asigurari de viata, medicale, prime sarbatori, bonusari anuale, zile de concediu de odihna suplimentare

Humangest Romania este parte a grupului SGB Humangest Holding, grup cu capital integral italian, specializat in consultanta in domeniul resurselor umane.

Obiectivul nostru este sa oferim partenerilor, candidatii potriviti nevoilor lor, precum si idei inovatoare pentru problemele ce pot aparea in domeniul resurselor umane.

Humangest Group va pune la dispozitie o gama variata de servicii:

  • Recrutare si Selectie de Personal
  • Leasing de Personal
  • Administrare de Personal si Payroll
  • Evaluarea performantelor angajatilor
  • Training
  • Outplacement
  • Detasare de Personal in Strainatate

Expirat
Analist achizitii  -  HUMANGEST GROUP

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles