Publicat 30 Sep 2019 | Expiră 31 Oct 2019

AJUTOR TIPOGRAF si AMBALATOR - Iasi

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Gi Group Romania recruteaza pentru clientul sau, o companie cu actionariat elvetian, lider in domeniul etichetelor autocolante si solutiilor pentru etichetare automata.

Locatie – Iasi

Descrierea jobului

AJUTOR TIPOGRAF (AJUTOR MASINIST): 3 persoane
Responsabilitati:
- Pregătește mașina de tipar pentru tipărirea comenzilor
- Execută curațarea/ spălarea placilor de tipar
- Executa reglajele necesare sub supravegherea și la solicitarea mașinistului
- Realizează operații de întreținere a utilajelor

AMBALATOR : 2 persoane
- Preia rolele sortate în vederea ambalării
- Citeşte cu atenţie toate specificaţiile legate de modul de ambalare: tipul de cutie (dimensiune, cutii personalizate sau nu), numărul de etichete care trebuie livrate (livrare integrală, parţială sau din stoc);
- Verifică dacă numărul de etichete sortate trecute pe fişa de producţie de către sortator corespunde cu numărul total de etichete ambulate. Dacă acest lucru nu este îndeplinit, sesizează aceasta sortatorului şi nu continuă ambalarea decât după clarificare;
- Efectuează ambalarea produselor în folie, cutii, pe paleți;
- Urmăreşte şi răspunde de calitatea ambalării în ce priveşte aspectul exterior al rolelor sortate şi trase în folie; aspectul exterior al cutiei de ambalat; închiderea corespunzătoare a cutiei cu banda de polipropilenă;

Cerințe:
- Studii: studii medii (minim 10 clase), preferabil scoala profesională domeniul tehnic;
- Rezistență la lucru în poziţie verticală perioade îndelungate;
- Diferenţiere a culorilor;
- Seriozitate;
- Dorința de a învăța;
- Aptitudini pentru lucrul în echipă;
- Atenție la detalii;
- Disponibilitate lucru in 3 schimburi;
- Experiența în domeniul tipografiei reprezintă un avantaj;

Beneficii:
- Salariu motivant (in funcţie de pregătire şi experienţă)
- Bonus lunar de performanță în cuantum de maxim 30% din salariul net, în funcție de indicatori target;
- Bonuri de masă 15 RON/ zi;
- Ore suplimentare platite cu spor 75%;
- Alte bonusuri cu diverse ocazii (Crăciun, Paşte, etc);
- Transport asigurat cu microbuze din diverse puncte ale orașului.

Iti putem oferi mai multe detalii la numarul de telefon 0731 493 158 sau la adresa de email Ciprian.petcu@gigroup.com

Gi Group este unul din liderii europeni in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile. La inceputul anului 2009, a achizitionat pachetul majoritar de actiuni al Barnett McCall Recruitment, adaugand la cei peste 10 ani de experienta ai BMR metode de recrutare inovatoare si expertiza internationala. Gi Group Staffing Company este o societate comerciala autorizata ca agent de munca temporara (cu sediul din Bucuresti si toate birourile regionale permanente) in condiţiile art. 88 din Codul Muncii, in conformitate cu autorizaţia de funcţionare seria B nr. 0000101/26.06.2009 emisa de Direcţia de Munca, Solidaritate Sociala si Familie Bucureşti, poziţia 171 in Registrul Naţional de Evidenta a Agenţilor de Munca Temporara Autorizaţi � Municipiul Bucuresti. Suntem o societate inregistrata ca operator de prelucrare a datelor cu caracter personal si de transfer a datelor cu caracter personal sub nr. 12305.

Expirat
AJUTOR TIPOGRAF si AMBALATOR - Iasi  -  GI GROUP STAFFING COMPANY S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles