AGILE SOLUTIONS DEVELOPER, Departament IT

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Echipa noastra de IT se mareste! Ne-am bucura sa aflam ca indeplinesti urmatoarele criterii:

Studii Superioare
Cunoștințe IT generale sau afinitate IT (Windows clients/server , Active directory , IT Networks)
Abordare analitică și atenție la detalii
Buna capacitate de invatare, asimilare / capacitate de adaptare la schimbare
Limba engleza – nivel avansat obligatoriu

Constituie avantaj:
Experiență cu Microsoft Share Point și / sau Atlassian Collaboration Tools
Cunostinte legat de sistemul de operare Linux
Cunostinte ITIL / ITSM (sistem de ticketing)
Experiență cu baze de date (SQL)
Cunostinte intr-un limbaj de programare

Descrierea jobului

Activitatea ta ar consta in:

Se asigura că sistemele IT si serviciile Jira & Confluence Development, Jira & Confluence Testing si Jira & Confluence Production sunt corect alese, instalate si configurate conform cu nevoile clientilor interni si externi
Asigura maximul de performanţă pe partea de IT (atributiile sunt în procesul de instalare şi configurare a echipamentelor si serverelor dedicate).
Conduce si coordoneaza proiecte specifice IT.

Esti responsabil de:
- Agile Solutions Development & Global Support
- Agile Project Management & Support
- Programare in HTML, JavaScript si admininistrare macro-uri
- Update-ul si mentenanta serverelor host ( linux + windows )
- Monitorizare licente de sistem si plugin
- Second level support & Scripting
- Troubleshooting bazat pe sistemul de ticketing

Beneficiile pe care ti le oferim sunt:

Traininguri pentru dezvoltare profesionala si personala
Transport gratuit
Tichete de masa
Tichete cadou de sarbatori
Bonus anual de performanta
Bonus de fidelitate
Al 13-lea salariu
Abonament de sanatate

HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM este o companie tanara si dinamica, parte a HIRSCHMANN AUTOMOTIVE GmbH. Activitatea de productie a inceput in Decembrie 2007, primele produse fiind cablaje pentru sistemele de asistenta la parcare.
Cu timpul activitatea de productie s-a extins si s-a diversificat, in prezent producand peste 500 tipuri de produse pentru industria auto si nu numai.
Principalele produse realizate in HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM: cablaje pentru: senzori ABS, oglinda automata, cutia automata de viteza, senzori de presiune, deschidere automata, acceleratia electronica pentru automobile, motociclete si snowmobile, sistemele audio si video, instalatia de putere din automobile, cablaje si adaptoare pentru instalatia de putere din automobile hibrid, solutii de conectica in industria fotovoltaica.
Clientii nostri sunt principalii producatori de automobile si de subansamble din industria auto.
Angajatii nostri, calificati si dedicati se confrunta cu multe provocari noi, cu scopul de a atinge obiectivul nostru comun, acela de a obtine o pozitie de lider pe piata internationala.
Personalul nostru este orientat spre dezvolatrea profesionala si personala iar noi sprijinim aceste eforturi prin dezvoltarea unei platforme pentru invatare si imbunatatire continua.
Cresterea este posibila doar daca lucram impreuna!

Publicat 5 iul. 2022 Reactualizat 2 aug. 2022 Expiră 4 aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos