Publicat 29 Ian 2019 | Reactualizat 05 Feb 2019 | Expiră 07 Feb 2019

Agile Coach Job Opportunity, Bucuresti

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Suntem in cautarea unui coleg Agile Coach care sa ne ajute cu organizare agile (scrum process) in echipa IT/Digital Platforms pentru echipe mixte ca skilluri (dev Java + dev Frontend + business analysts + QA).

Descrierea jobului

Candidatul ideal ar trebui sa aiba urmatoarele skiluri si responsabilitati :

Responsabilitati:
• Setup proiecte agile

  • Pregatire (explicare proces) echipe pentru SCRUM ceremony
  • Organizare + conducere SCRUM meetings (sprint grooming, planning, demo, retrospective)
  • Organizare board impreuna cu echipele de livrare
  • Pregatire cu echipele: “definition of READY” si “definition of DONE”
• Mentinere proces
  • Se asigura ca boardul este actualizat si prioritizat
  • Explica/organizeaza planning poker impreuna cu scrum team
  • User-stories
    • Se asigura ca se construiesc epics/user-stories de catre BA (proxy product owner) in JIRA
    • Explica procesul de constructie al user stories catre proxy product owner/product owner
    • Asigura ca proxy product ownerul face story splitting
    • Se asigura ca user stories sunt READY pentru a fi introduse in sprint planning
  • Face followup catre membrii echipei si stakeholderi pe subiecte legate de scrum daca nu se respecta procesul
  • Rezolvare blocking issues
• Pregatire periodica rapoarte agile
  • Sprint velocity
  • Sprint burndown report
  • Project progress report

Skill-uri si experienta:
• Cunoscator al proceselor agile: Scrum mandatory. Kanban este un plus
• Experienta practica si demonstrabila minim 4-5 ani pe proiecte complexe in care a actionat ca Scrum Master (sau Agile Coach)
• Cunoastrea tehnicii user story mapping este un plus.
• Cunoastrea JIRA Agile este un plus

Modul de lucru:
• Alocare: 8h/z
• Lucru in echipa Scrum
• Perioada contract: nedeterminata, incepere imediata

Activă pe piață încă din 1998, compania Datanet Systems este unul din cei mai importanți integratori de sistem pentru rețele de date, sisteme de comunicații unificate, videoconferintă și soluții de infrastructură pentru centre de date in Romania. Datanet Systems este principalul partener Cisco în România și derulează parteneriate de afaceri cu furnizori internaționali precum EMC, VMware, Fujitsu, NetApp, Fortinet, FireEye, AirWatch, F5, Juniper Networks, Dell, Certes Networks, Aruba, Zoom International, Nuance Communications. Compania deține un portofoliu competitiv de soluții în următoarele arii: infrastructură de comunicații, centre de date și virtualizare, comunicații unificate, interacțiunea cu clienții și contact centers, securitatea informației. Datanet Systems are in Bucuresti o echipă de 60 de persoane, care însumează peste 65 de certificări profesionale.

Compania Datanet Systems face parte din SOITRON Group SE, grup de firme in care peste 600 de angajati desfasoara un business ce depaseste 100 de milioane de Euro anual in domeniile integrarii de sisteme IT si a serviciilor de outsourcing IT in Slovacia, Republica Ceha, Romania, Bulgaria si Turcia.

Puteti afla mai multe informatii la www.datanets.ro sau www.soitron.com .

Expirat
Agile Coach Job Opportunity, Bucuresti  -  DATANET SYSTEMS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles