check_circle

Job verificat

|Publicat 04 Mar 2019 | Reactualizat 01 Apr 2019 | Expiră 04 Apr 2019

AGENT VANZARI

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- experienta in vanzari: min. 2 ani in FMCG;
- cunostinte despre vanzarea in canalul traditional;
- cunostinte privind mercantizarea;
- cautam o persoana organizata, cu abilitati bune de comunicare, negociere, cu initiativa, consecventa in urmarirea si atingerea obiectivelor de vanzari, orientata spre client si care isi doreste sa invete si sa evolueze;
- minim studii medii finalizate (diploma de Bacalaureat care sa ateste finalizarea studiilor medii);
- candidatul trebuie sa stie sa utilizeze PC-ul (Excel, Word);
- carnet de conducere categoria B;
- fara cazier.

Descrierea jobului

Responsabilitatile pozitiei:
- prezentarea, promovarea si vanzarea produselor din portofoliul companiei in vederea atingerii obiectivelor lunare de vanzari;
- preluarea comenzilor in conformitate cu ruta stabilita;
- respectarea politicilor comerciale ale societatii, respectiv a conditiilor comerciale de lucru cu fiecare client in parte;
- incasarea contravalorii marfurilor pentru clientii care au un termen de plata aprobat de catre companie;
- acoperirea cat mai buna a zonei in ceea ce priveste distributia numerica;
- asigurarea conditiilor optime de vanzare (pozitionare, vizibilitate, accesibilitate, pret de vanzare la raft, etc) pentru produsele societatii.

Pachetul de beneficii consta in:
- salariu fix si comision din vanzari;
- bonusuri de performanta;
- autoturism de serviciu si telefon mobil.

Vlad Exim S.R.L. este unul dintre cei mai importanti distribuitori ai producatorului de bere Bergenbier S.A. (detinator in Romania al marcilor: Stella Artois, Leffe, Hoegarden, Corona, Beck’s, Staropramen, Bergenbier, Lowenbrau si Noroc). O dovada a seriozitatii firmei noastre este faptul ca activam cu succes, fara intrerupere, inca din anul 1991 pe piata distributiei din Bucuresti.
Gama de produse comercializate in prezent cuprinde in afara de bere si vinuri, bauturi spirtoase, cafea, sucuri, ape minerale, fiind distribuitori autorizati, pe langa Bergenbier SA, pentru mai multi producatori nationali: Cotnari, Vinexport, Cafea Fortuna, Zarea, Cristalex, Mineral Quantum, Carpatina, Afi Total Distribution, Misavan etc..

Consideram ca principalele avantaje pe care le avem sunt urmatoarele:
- experienta foarte mare a echipei noastre de vanzari - aceasta implicand si o cunoastere foarte buna a clientilor din zona de activitate;
- acoperire foarte buna a teritoriului pe care ne desfasuram distributia;
- existenta unor produse, in portofoliul nostru, care au un rulaj foarte rapid si care au o cota de piata mare in categoria lor;
- o situatie financiara foarte buna care se datoreaza si faptului ca, pe langa distributie, firma noastra construieste si inchiriaza spatii comerciale, hale industriale si birouri.

Expirat
AGENT VANZARI  -  VLAD EXIM SRL