Publicat 24 Ian 2019 | Reactualizat 11 Feb 2019 | Expiră 24 Feb 2019

Agent vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Reprezentant vanzari- sisteme de securitate

(sisteme de securitate- interfonie, video surveillence, detecție incendiu, )

RESPONSABILITĂȚI

Identifică noi oportunități și dezvoltarea portofoliului de afaceri / clienți – Business development;
Asigura managementul principalelor conturi, asigură relația cu clienții existenți, derularea contractelor / comenzilor / lucrărilor - Account management;
Promovează soluțiile și serviciile companiei; Prezintă soluțiilor tehnice în cadrul întâlnirilor cu potențialii clienți;
Elaborează oferte tehnice si financiare și le prezintă clienților;
Analizează documentația de ofertare și identifică soluția tehnica optimă;
Elaborează descrierea soluției tehnice; completează fisele tehnice pentru echipamentele ofertate;;
Întocmește propuneri de reducere a costurilor si optimizează oferta înainte de transmiterea la beneficiar.
Informat permanent despre stadiul pieței ( proiecte în dezvoltare/ în ofertare, competiție, potențiali investitori etc.);
Participa la întocmirea planului de vânzări si urmărește îndeplinirea obiectivelor de vânzări

CERINTE:

Experiență în ofertare / vânzare sisteme de securitate / detecție incendiu, în cel puțin o companie de profil;
Bună capacitate de relaționare cu clienții – lucru în echipă;
Cunoașterea pieței de curenți slabi și a principalilor actori din piață;
Cunoașterea legislației privind achizițiile publice si a celei privind sistemele de securitate / detecție incendiu(reprezinta avantaj);
Cunoaștere limbă engleză (citit, scris, vorbit);
Permis conducere categoria B.
Curs inginer de sisteme de securitate / certificări (reprezintă avantaj)
Capacitate de acumulare a cunoștințelor si instruire in domeniul sistemelor de securitate
Cunoștințe de lucru cu MS Office

OFERTA:

Logistica
Salariu atractiv
Bonusuri de performanta
Oportunități de dezvoltare a carierei într-un mediu profesional
Posibilități reale de dezvoltare profesionala.

SC Avantaj Prosolutions SRL este integrator de solutii de securitate la nivel national si este autorizata de catre IGPR-DPOP , precum si de IGSU prin licentierea activitatiilor de instalare si mentenanta a sistemelor de securitate,antiefractie,control acces si a sistemelor de avertizare la incendiu. Oferind încă de la început servicii profesionale,monitorizării şi intervenţiei rapide şi al sistemelor electronice de securitate, ne-am remarcat, devenind unul dintre furnizorii importanţi de servicii de securitate, statut certificat de un portofoliu relevant de clienţi. Respectarea angajamentelor asumate faţă de clienti și a principiului conform căruia trebuie oferită acestora soluţia optimă pentru asigurarea nevoii de securitate, reprezintă principalele obiective ale fiecăruia dintre noi. Ne bazăm pe un colectiv calificat, care face posibilă realizarea performanţelor remarcabile, prin respectarea tuturor reglementărilor tehnologice şi de siguranţă date de standardele din domeniu. Cunoaştem bine nevoile de securitate ale clienţilor pentru a găsi şi oferi acestora soluţii complete şi personalizate de securitate, dezvoltate cu tehnologii de ultima oră şi profesionişti in domeniu.

Expirat
Agent vanzari  -  Avantaj Prosolutions

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles