Publicat 20 Nov 2018 | Reactualizat 16 Dec 2018 | Expiră 20 Dec 2018

Agent Vanzari Thermo - produse termo, hidro, climatizare

5 posturi

Candidatul ideal

Dorim sa ne marim echipa de vanzari prin angajarea unor agenti de vanzari in vederea desfasurarii unei activitati de vanzari active, de teren. Pentru a face parte dintr-o echipa dinamica si profesionista, trebuie sa:
- dai dovada de excelente abilitati de comunicare, negociere si persuasiune;
- sa fii orientat spre realizarea obiectivelor de vanzare si sa detii abilitati de organizare si planificare;
- sa permis de conducere cat. B (condiție obligatorie);
- sa fii o persoana dinamica si sa detii un minim de cunostinte de marketing.

Descrierea jobului

Agentul de vanzari:
- raspunde de indeplinirea bugetul lunar de vanzari (vanzari realizate clientilor din baza proprie a candidatului sau clientilor noi, gasiti de acesta )si a obiectivelor strategiei de vanzare;
- se ocupa de vanzarea produselor catre clienți, ținand cont de specificatiile acestora dar si de indeplinirea obiectivelor de vanzari fixate de catre superiorul direct;
- este reponsabil cu ofertarea, negocierea și semnarea contractelor;
- raspunde de administrarea portofoliului existent de clienți și menținerea relațiilor cu aceștia;
- intretine permanent contactul cu clientii actuali pentru a le prezenta oferta actualizata de produse si a le comunica modificarile aparute;
- identifica oportunitatile de pe piata in scopul de a atrage noi clienti si promoveaza produsele companiei potentialilor clienti identificati;
- participa la cresterea vanzarilor de produse si servicii prin stabilirea de intalniri si prezentari atat la sediul cat si in afara acestuia;
- este responsabil pentru documentele incheiate personal, conform politicii firmei (contracte, documente contabile)
- realizarea rapoartelor și analizelor privind activitatea desfașurata;
- raspunde de promovarea corespunzatorea a imaginii si produselor firmei;

Societatea ofera:
- loc de munca stabil intr-o companie in plina dezvoltare;
- instruire si integrare intr-un colectiv profesionist si productiv;
- instrumentele de lucru necesare pentru desfasurarea activitatii in conditii profesioniste;
- pachet salarial motivant;
- tichete de masa;
- posibilitați reale de avansare si dezvoltare a unei cariere.

Salariul fix net oferit este de 3000 lei, la care se adauga diverse bonusuri, dupa efortul si meritul fiecaruia.

Specializata in comercializarea produselor termo, hidro, obiectelor sanitare, climatizare si ventilare, suntem o societate in plina expansiune si orientata in permanența spre dezvoltare oferind plus-valoare prin produsele si serviciile oferite.
Infiintata din dorinta de a oferi solutii performante in domeniul instalatiilor si a obiectelor sanitare, oferta societatii include produse de o calitate recunoscuta mondial, produse ale unor branduri celebre a producatorilor de marca.

Agent Vanzari Thermo - produse termo, hidro, climatizare  -  SIMPLEX