Agent Vanzari RTC - Covasna si Targul Mures.

ALTEX ROMANIA - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

RTC Proffice Experience, parte a grupului Altex este lider de piata in distributia de produse indirecte pentru birouri si medii de lucru.
Acum a venit momentul sa crestem si mai mult adaugand in echipa RTC Proffice Experience, noi colegi/colege, vorbitori de limba romana si maghiara in Covasna si Targul Mures.

Daca ai:
  • Studii superioare finalizate
  • Cunostinte de operare PC la nivel mediu
  • Cunostinte de utilizare suita Microsoft Office( Excel, Word, Power Point)
  • Carnet de conducere categoria B
  • Cunostinte tehnici de vânzări, negociere si relaţionare cu clienţii
  • Abilitatea de identificare a nevoilor clientului
  • Abilitati de comunicare la nivel avansat si consiliere
  • Capacitatea de a lucra atat in echipa, cat si individual
  • Orientare catre rezultate, perseverenta si capacitate de persuasiune
  • Atentie la detalii

Descrierea jobului

  • Propune si prezinta spre vanzare ofertele de produse si servicii RTC( Companie care face parte din grupul Altex) tuturor clienţilor din portofoliul alocat inclusiv catre potentiali clienti.
  • Prospecteaza si urmareste piata pentru a identifica noi clienti.
  • Contacteaza şi efectueaza vizite clientilor in vederea promovarii produselor si serviciilor companiei RTC.
  • Negociaza contracte de vânzare cu clienţii şi gestioneaza procesul de semnare al documentelor
  • Va fi implicat in procesul de negociere preturi, setare termene si conditii de plata, inclusiv in stabilirea conditii de livrare.
  • Va urmarari dezvoltarea de business pe segmentul alocat prin cresterea valorilor comenzilor, marirea portofoliului de clienti pe care il gestioneaza.
  • Va fi responsabil de gestiunea încasărilor de la client in urma vanzarilor, implicit de recuperarea datoriilor daca este cazul.
  • Urmareste ca negocierea preturilor, termenelor si conditiilor de plata sa fie în conformitate cu politicile comerciale setate la nivelul companiei.
  • Identifica retururile de marfa şi monitorizeaza statusul acestora.
  • Supravegheaza concurenţa si modificarile din evoluţia pe piaţă pentru a fi pozitionati in acord cu nevoile din piata.

RTC Proffice Experience parte a grupului Altex, este lider de piata in distributia de produse indirecte pentru birouri si medii de lucru.
Cu o activitate de peste 25 de ani, RTC devine membru al grupului Altex incepand cu luna martie 2020, apartenenta la un grup puternic oferindu-ne posibilitatea sa ducem mai departe succesul companiei si sa deschidem noi oportunitati de dezvoltare pe piata din Romania. Prin diversificare constanta a portofoliului de produse si servicii, in prezent RTC are cea mai cuprinzatoare gama de produse necesare in desfasurarea activitatii companiilor: echipamente de protectie, curatenie si igiena profesionala, mobilier de birou, electro-IT si tehnica de birou, articole de papetarie si produse promotionale. RTC beneficiaza de asemenea de o platforma logistica moderna care asigura servicii de inalta calitate pentru clienti, o platforma performanta de comenzi online B2B si o forta de vanzare bine instruita si dedicata nevoilor clientilor.

RTC Proffice Experience inseamna :

  • Peste 8.000 de produse disponibile in gama
  • Peste 5.000 de produse in catalog
  • Peste 100 de branduri internationale in portofoliu
  • Parteneriate incheiate cu peste 170 de furnizori
  • 7.000 mp suprafata depozitului, cel mai mare si modern din industria de profil
  • 100.000 de colete expediate lunar
  • 32 milioane euro cifra de afaceri in 2020
  • Livrari in 24/48 h cu acoperire nationala, oriunde in Romania
Publicat 27 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos