Agent vanzari pe teren - Horezu

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 3800 - 4500 RON
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Persoana orientată către acțiuni si rezultate, care a mai lucrat in vanzari sau are stofa pentru vanzari, prezinta aptitudini de organizare si bune abilitati de comunicare, negociere si relationare.

Descrierea jobului

Cerinte:
  • Experiența anterioara în vânzări.
  • Are capacitatea dе a-și crea credibilitate și respect în relația cu clienții;
  • Cunoaște bine piața din domeniul materialelor de construcții/ bricolaj.;
  • Cunoaște metode de vanzare și marketing.
  • Persona punctuala, sociabila și amabilă cu clienții.
  • Disponibilitate de a lucra pe teren, (aprox. 95% din timpul lucrat);
  • Poseda permis de conducere categoria B, minim de 2 ani.
Responsabilitati:
  • Contactarea potentialilor clienti in mediul urban si rural din zona alocata -activitate pe teren- door to door, persoane fizice, persoane juridice, asociatii, primarii, etc;
  • Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienți si atragerea permanenta de noi clienti.
  • Promovează produsele și serviciilе companiеi;
  • Analizează lucrarea la fata locului împreuna cu clientul, masoara, evaluează si semnează contracte;
  • Este responsabil cu informarеa constantă a clienților în ceea ce privește: ofertele periodice, produsele noi, serviciile, etc;
  • Întocmirea documentației, ofertelor sau calculele premergătoare întâlnirilor;
  • Calcularea si ofertarea, în deplasare sau la punctul de lucru, necesarul de materiale pentru proiectul clientului.
  • Întocmește periodic si la cerere materialele de sinteza (rapoarte de vanzari, de performanta si statistici;
  • Acoperirea zonei de distribuție alocată, a menținerii și extinderii portofoliului de clienți;
  • Încasarea contravalorii facturilor și preluarea comenzilor din zona alocată;
  • Acorda asistență tehnica si comerciala clienților si potentialilor clienti.
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv (salariu fix+bonusuri de performanta);
  • Comision din incasari;
  • Posibilitatea dezvoltării carierei in cadrul unei companii solide;
  • Training-uri pentru acumularea cunoștințelor necesare desfășurării activității;
  • Program de lucru flexibil.

S.C. VELGALA S.R.L., se află in topul magazinelor de materiale de construcții din județul Valcea. Cu o experiența de peste 15 ani pune la dispoziție o varietate de servicii și produse pe piata materialelor de construcții. Compania se dezvolta an de an si creeaza astfel permanent locuri de munca noi si de durata. Orasul in care se va desfasura activitatea este Horezu, judetul Valcea. Pentru job se va calatori pe o raza de 40 de km de orasul Horezu. Aplica si tu si hai sa faci parte din echipa noastra!
Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 23 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022