Publicat 11 Ian 2019 | Reactualizat 08 Feb 2019 | Expiră 11 Feb 2019

Agent vanzari materiale electrice si automatizari Arad

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta pe un post similar;
Studii superioare tehnice constituie avantaj
Experienta in domeniul electric constituie un avantaj
Cunostinte operare Excel, Word, Power Point;
Abilitati comerciale si de comunicare;
Persoana organizata, proactiva, cu initiativa;
Autonomie si spirit de echipa;
Permis de conducere cat. B;
Cunoasterea limbii engleze/franceze constituie un avantaj

Descrierea jobului

Arc Electronic Arad isi intregeste echipa. Suntem in cautarea unui inginer de vanzari pentru filiala noastra din Arad.

DESCRIERE JOB:
Prospectarea si dezvoltarea unui portofoliu de clienti in domeniul electric (firme de constructii, firme de proiectare si de instalatii electrice, mentenanta industrie,etc.);
Elaborarea de oferte comerciale (alegerea produselor sau solutiilor adecvate), negocierea si finalizarea contractelor comerciale;
Raportarea saptamanala a activitatii si transmiterea planificarii pentru perioada urmatoare;
Prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
Intretinerea relatiilor de comunicare si colaborare permanenta cu toate departamentele;
Urmarirea si abordarea proiectelelor specifice, obtinand informatiile necesare in vederea ofertarii;
Participarea activa la planificarea şi implementarea strategiei de vânzări.

BENEFICII:
- Pachet salarial atractiv: salariu fix + bonus corelat cu rezultatele;
- Lucrul intr-o companie puternica si stabila financiar;
- Training tehnic pentru produse si vanzari asigurat de companie;
- Parte a echipei de implementare a celor mai noi solutii tehnice a liderilor de top din domeniu.

ARC Electronic - membră a grupului SONEPAR - cu o tradiție de 20 de ani în domeniul distribuției de materiale pentru instalații electrice și automatizări, distribuitor oficial al celor mai renumite mărci de materiale electrice care activează în România

Expirat
Agent vanzari materiale electrice si automatizari Arad  -  ARC Electronic SRL - Arad

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles