Publicat 28 Oct 2008 | Expiră 28 Nov 2008

AGENT VANZARI materiale de constructii si instalatii – pentru unul dintre clientii nostri, lider in piata de profil

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Un profesionist in vanzari, cu foarte bune cunostinte tehnice, entuziast, activ şi persuasiv;
- Studii tehnice universitare (constructii, instalatii, politehnica);
- Experienta comerciala (vanzari sau achizitii) de minimum 3 ani in domeniul materialelor de constructii, instalatii sau domenii conexe;
- O foarte buna cunoastere din punct de vedere tehnic si comercial a domeniilor materialelor de constructii si instalatiilor;
- Experienta in vanzari consultative;
- Excelente abilitati comunicare, relationare si negociere;
- Portofoliul propriu de clienti reprezinta un avantaj major;
- Cunoasterea unei limbi straine, de preferat limba engleza, reprezinta, de asemenea, un avantaj;
- Cunostinte solide de MS Office: Word, Excel, Outlook, documentare si comunicare in mediul internet;
- permis conducere cat. B;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

- Prospecteaza in permanenta piata de profil din zona alocata, atat din persectiva concurentei cat si din perspectiva potentialilor clienti;
- Vaneaza in permanenta clienti noi, mentine si dezvolta clientii din portofoliul propriu;
- Contacteaza potentialii clienti, stabileste intalniri, construieste, prezinta si negociază oferta adaptata nevoilor identificate, urmarind livrarea comenzilor si incasarea platilor;
- Intocmeste rapoarte de vanzari periodice;
- Se perfectioneaza in mod continuu atat din punct de vedere al cunostintelor tehnice cat si al abilitatilor de vanzari pentru a se putea mentine la standardele de performanta impuse de catre companie;

BENEFICII:

- Excelent pachet salarial si de beneficii, negociabil in urma intalnirii cu angajatorul;
- Autoturism de serviciu full-time, laptop, telefon;
- Un mediu de lucru profesional placut si competitiv, in care sunt stimulate si recompensate performantele individuale si de echipa;
- Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie serioasa, solida si de succes;
- Plan individual de dezvoltare, plan de cariera si cursuri de dezvoltare profesionala platite de companie;

Descrierea companiei

Human excellence. Everytime. Anywhere: HUMAN STRATEGICS!

Avem atitudinea si resursele adecvate pentru a obtine rezultatele asteptate. Dezvoltam si livram solutii eficiente si eficace pentru aproape orice nevoie sau dificultate legata de sfera resurselor umane. De aceea, pentru noi cuvantul \"imposibi\" nu exista.

Suntem o echipa entuziasta de psihologi cu solida pregatire si experienta, care activeaza de peste 7 ani in resurse umane, atat in management cat si in consultanta.

Solutiile noastre iti pot reduce costurile si iti vor reda timpul si energia necesare pentru a obtine cele mai bune performante in business-ul in care este angajata compania ta:

- Recrutare si executive search
- Servicii de administrare personal
- Consultanta in managementul resurselor umane

Pentru mai multe detalii, vizitati www.humanstrategics.ro

Expirat
AGENT VANZARI materiale de constructii si instalatii – pentru unul dintre clientii nostri, lider in piata de profil  -  HUMAN STRATEGICS