Agent Vânzări Clienți Rezidențiali - E.ON Servicii Clienți

Crosswork - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Agenția de recrutare Crosswork se află în căutare de Agent vânzări clienți rezidențiali pentru birourile din Iași, Suceava, Vaslui, Târgu - Mureș ale clientului său, E.ON Servicii Clienți, companie multinațională activă în domeniul energetic.

Candidatul Ideal:
- Abilități de negociere și prezentare bune;
- Abilități analitice și conceptuale bune;
- Nivel ridicat al angajamentului și orientare către lucrul în echipă;
- Capacitate de lucru în condiţii de stres;
- Disponibilitate pentru o colaborare pe o perioadă determinată;

Descrierea jobului

- Vei aplica și propune măsuri de optimizare a proceselor şi procedurilor legate de relaţia cu clienţii rezidenţiali, asigurând creşterea numărului de clienţi, fidelizarea acestora şi creşterea profiturilor, prin asigurarea unor servicii operative şi de înaltă calitate;
- Vei prelua, verifica și procesa documentele prezentate de clienţi, în vederea încheierii contractelor de furnizare energie;
- Vei prelua, înregistra și soluționa reclamaţiile şi solicitările care pot fi rezolvate în Front Office sau, după caz, în Back Office;
- Vei prezenta, promova și vinde produsele și serviciile în conformitate cu standardele și politicile comerciale ale companiei;
- Te vei ocupa de emiterea facturilor de reconectare şi vei contribui la inițierea procesului de reconectare la sistemul de distribuție.
- Te vei ocupa de modificarea contractelor de furnizare a energiei, prin încheiere de acte adiţionale, ca urmare a solicitărilor de schimbare mod de facturare, adresă de corespondenţă, tarif;

Crosswork este o companie de recrutare la nivel național, cu birouri în București și Iași, ce oferă servicii atât de recrutare cât și de muncă temporară și administrare de personal

Publicat 15 oct. 2021 Reactualizat 12 nov. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos