Agent vanzari Clienti Revanzatori/ Clienti HoReCa

Metro Cash&Carry Romania 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Avem pozitii deschise in urmatoarele orase:
- Deva: perioada determinata de 1 an
- Bucuresti: perioada nedetermianta
- Baia Mare: perioada nedeterminata
- Craiova: perioada nedeterminata
- Sibiu: perioada nedeterminata
- Brasov: perioada nedeterminata
- Targu Mures: perioada nedeterminata

Profilul candidatului:
Spirit comercial foarte dezvoltat, orientare catre client;
* Buna intelegere a comertului traditional si modern;
* Abilitatea de a identifica nevoile clientilor si de a construi parteneriate;
* Abilitati de identificare si evaluare a locatiilor potrivite pentru deschiderea de noi magazine Specialist in vanzari de tip consultativ, cu experienta dovedita (minim 3 ani);
* Foarte bune abilitati de organizare a timpului si gestionare a resurselor;
* Sprit antreprenorial si disponibilitate pentru activitatea operativă, de teren;
* Cunoştinţe de operare MS Office si de limba engleza;
* Permis de conducere categoria B.

Specific Clienti Revanzatori:
Cunostinte despre franciza - reprezintă un avantaj;
* Experienta in deschiderea de noi magazine.

Specific Clienti HoReCa:
Pasiune pentru industria Horeca;
* Cunostinte despre piata Horeca si livrare, distributie - reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului:
* Îndeplineşte planul de vânzări in teritoriul alocat;
* Efectueaza vizite zilnice la clienti, conform rutelor planificate;
* Identifica oportunitati pentru cresterea comenzilor pe categorii de produse si solutii pentru dezvoltarea afacerilor clienților săi;
* Construieşte şi menţine relaţiile cu clienţii deja existenţi şi atrage clienti noi;
* Aplica si evalueaza planurile de promovare a vanzarilor, ofera feedback și ia masuri atunci când este necesar;
* Asigura incasarea in termenul stabilit a tuturor facturilor de vanzare catre client;
* Este dedicat, are initiativa si este condus de dorinta de performanta.

* Asigura suport pentru deschiderea magazinelor in regim de francize.

* Asigura integrarea in proiectul de livrare catre client.

Descrierea jobului

Îndeplineşte planul de vânzări in teritoriul alocat;

METRO România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda. Informaţii suplimentare pe: www.metro.ro
Publicat 30 Mai 2022 Reactualizat 27 Iun. 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.