Agent vanzari Clienti Revanzatori/ Clienti HoReCa

Metro Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Arad, Brasov și alte 5
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Profilul candidatului:
• Spirit comercial foarte dezvoltat, orientare către client;
• Bună înțelegere a comerțului tradițional și modern;
• Abilitatea de a identifica nevoile clientilor și de a construi parteneriate;
• Abilități de identificare și evaluare a locațiilor potrivite pentru deschiderea de noi magazine;
• Experiență în vânzări de tip consultativ (minim 3 ani);
• Foarte bune abilități de organizare a timpului și gestionare a resurselor;
• Sprit antreprenorial și disponibilitate pentru activitatea operativă, de teren;
• Cunoştinţe de operare MS Office si de limbă engleză;
• Permis de conducere categoria B.

Specific Clienți Revânzători:
• Experiență în deschiderea de noi magazine;
• Cunoștinte despre franciză - reprezintă un avantaj.

Specific Clienți HoReCa:
• Pasiune pentru industria Horeca;
• Cunoștinte despre piața Horeca și livrare, distribuție - reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
• Îndeplineşte planul de vânzări în teritoriul alocat;
• Efectuează vizite zilnice la clienți, conform rutelor planificate;
• Identifică oportunități pentru creșterea comenzilor pe categorii de produse și solutii pentru dezvoltarea afacerilor clienților săi;
• Construieşte şi menţine relaţiile cu clienţii deja existenţi şi atrage clienti noi;
• Aplică și evaluează planurile de promovare a vânzărilor, oferă feedback și ia măsuri atunci când este necesar;
• Asigură încasarea în termenul stabilit a tuturor facturilor de vânzare către client;
• Este dedicat, are inițiativă și este condus de dorința de performanță.

METRO România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda. Informaţii suplimentare pe: www.metro.ro
Publicat 27 sept. 2021 Reactualizat 25 oct. 2021 Expiră 27 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos