Publicat 12 Ian 2019 | Reactualizat 09 Feb 2019 | Expiră 12 Feb 2019

Agent vanzari Clienti Revanzatori/ Clienti HoReCa

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul candidatului:

* Spirit comercial foarte dezvoltat, orientare catre client
* Buna intelegere a comertului traditional si modern
* Abilitatea de a identifica nevoile clientilor si de a construi parteneriate
* Abilitati de identificare si evaluare a locatiilor potrivite pentru deschiderea de noi magazine Specialist in vanzari de tip consultativ, cu experienta dovedita (minim 3 ani)
* Foarte bune abilitati de organizare a timpului si gestionare a resurselor
* Sprit antreprenorial si disponibilitate pentru activitatea operativă, de teren
* Cunoştinţe de operare MS Office si de limba angleza
* Permis de conducere categoria B

Specific Clienti Revanzatori:
Cunostinte despre franciza - reprezintă un avantaj
Experienta in deschiderea de noi magazine

Specific Clienti HoReCa:
Pasiune pentru industria Horeca
Cunostinte despre piata Horeca si livrare, distributie - reprezintă un avantaj

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

* Îndeplineşte planul de vânzări in teritoriul alocat
* Efectueaza vizite zilnice la clienti, conform rutelor planificate
* Identifica oportunitati pentru cresterea comenzilor pe categorii de produse si solutii pentru dezvoltarea afacerilor clienților săi
* Construieşte şi menţine relaţiile cu clienţii deja existenţi şi atrage clienti noi
* Aplica si evalueaza planurile de promovare a vanzarilor, ofera feedback și ia masuri atunci când este necesar
* Asigura incasarea in termenul stabilit a tuturor facturilor de vanzare catre client
* Este dedicat, are initiativa si este condus de dorinta de performanta

Asigura suport pentru deschiderea magazinelor in regim de francize

Asigura integrarea in proiectul de livrare catre client

METRO Cash & Carry România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda. Informaţii suplimentare pe: www.metro.ro

Expirat
Agent vanzari Clienti Revanzatori/ Clienti HoReCa  -  METRO Cash & Carry Romania