Publicat 16 Mar 2020 | Expiră 15 Apr 2020

Agent vânzări (BR, GL, CT, TL)

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Căutăm Agent vânzări (zona GL, BR, TL, CT): o persoană responsabilă, motivată și orientată spre rezultate, cu abilități de comunicare și negociere, o persoană organizată, care să prețuiască spiritul de muncă în echipă, cu studii superioare finalizate în domeniul tehnic și dornică să învețe lucruri noi.

Descrierea jobului

CERINȚE:

  • Absolvent al unei facultăți cu profil tehnic (Electrotehnică, Energetică, Automatică);
  • Cunoașterea limbii engleze (constituie un avantaj);
  • Experiență în vânzări - de preferat în industrie - minim 2 ani;
  • Abilități excelente de comunicare;
  • Capacitate de coordonare, organizare și planificare;
  • Dinamism, flexibilitate, inițiativă, spirit de echipă;
  • Deținător permis de conducere categoria B;

RESPONSABILITĂȚI PRINCIPALE:
  • Promovează portofoliul de produse și servicii ale companiei în zona alocată (județele: Galați, Brăila, Tulcea, Constanța);
  • Stabilește, menține și întreține relațiile cu clienții existenți;
  • Identifică și contactează potențialii clienți pentru produsele companiei, în scopul măririi portofoliului de clienți ai firmei;
  • Asigură suportul tehnic și oferă soluții clienților în colaborare cu echipa de la sediul central;
  • Închide procesul de vânzare și furnizează suport în after-sales;
  • Urmărește realizarea indicatorilor de vânzare lunari, trimestriali, anuali, chiar și în situații dificile, văzând aceste aspecte drept provocări personale.

BENEFICII:
  • Un sistem de bonusare adaptat eticii companiei alcătuit din:
    • pachet salarial atractiv (inclusiv bonus în funcție de performanțele individuale);
    • dezvoltare profesională (cursuri în cadrul companiei și la producător, în țară și în străinătate, cursuri organizate de companii specializate și acreditate);
    • avantajul de a lucra în cadrul unei echipe tinere, dinamice și motivate.

LAPP: acest nume înseamnă soluții de conectare inovatoare, niciuna precum cealaltă.
Brandul nostru reprezintă calitate, servicii pentru clienți și o înțelegere profundă a industriilor și aplicațiilor în care sunt utilizate produsele noastre.
LAPP este lider mondial pe piața de servicii integrate, furnizând totul: de la cablu, conectori și accesorii la ansambluri de cabluri complet echipate.
Produsele LAPP sunt utilizate în mașini de producție, roboți industriali, transport public, prelucrarea alimentelor, în domeniul energiei alternative, sistemelor de încărcare pentru vehicule electrice, platforme de foraj cu ulei și multe altele. Produsele noastre sunt alese de alpiniști și exploratori. Cu o forță de muncă globală de 4.245 de persoane, am generat o cifră de afaceri de peste un miliard de euro în ultimul an.

Agent vânzări (BR, GL, CT, TL)  -  LAPP ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles