Publicat 06 Iul 2021 | Reactualizat 05 Aug 2021 | Expiră 06 Aug 2021

Agent turism

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Candidatul ideal trebuie sa fie orientat spre client, sociabil si comunicativ, sa-i placa sa interactioneze cu oamenii;
  • Candidatul ideal ar trebui sa aiba abilitati de vanzare si experienta in consilierea clientilor in alegerea destinatiei de vacanta;
  • Cautam agent cu experienta in vanzarea pachetelor charter (Turcia, Grecia, Spania, Egipt) si a destinatiilor individuale (Bulgaria, Grecia, Romania);
  • Cunoasterea limbii engleze, la nivel foarte bun, in scris si vorbit este obligatorie.

Descrierea jobului

In cadrul agentiei noastre, vei avea urmatoarele responsabilitati:

  • Sustinerea procesului de vanzare in totalitate: preluare client, trimiterea ofertei, follow up, rezervare, trimitere informari de plecare / conditii de calatorie, oferirea de asistenta in cazul urgentelor, solicitare feedback dupa intoarcerea din vacanta;
  • Emiterea documentelor specifice rezervarii (factura, contract, documente de calatorie si informari de plecare etc);
  • Urmarirea incasarilor si platilor pentru rezervarile efectuate;
  • Intretinerea website-ului prin actualizarea informatiilor despre destinatii/hoteluri, in perioadele mai putin aglomerate.
Beneficii:
  • Abonament medical, retea privata de sanatate;
  • 1-2 infotrip-uri pe an;
  • Bonus de vacanta anual;
  • Bonus din vanzari;
  • Program de lucru doar de luni pana vineri (10:00-18:00), nu se lucreaza in week-end si nici de sarbatori legale;
  • Locatie ultracentrala, accesibila din orice punct al Bucurestiului.

Agentia de turism Oltextur a fost infiintata in 1992 si are 2 puncte de lucru, in Bucuresti si in Slatina.

Suntem specializati in vacante leisure B2C, in special in destinatii precum Romania, Bulgaria, Grecia, Turcia, Spania, Egipt, dar cream si pachete personalizate pentru destinatii exotice.

Suntem orientati catre promovarea online a serviciilor oferite, iar consultanta este punctul nostru forte. Avem un portofoliu extins de clienti fideli, pe care ni-l imbogatim an de an cu ajutorul recomandarilor si a clientilor noi atrasi.

Daca iti place sa descoperi nevoile clientilor si sa le faci recomandari potrivite pentru ceea ce cauta, bazandu-te pe experienta si profesionalismul tau, atunci agentia noastra este mediul de lucru ideal pentru tine! Te asteptam in echipa cu drag!

Expirat
Agent turism  -  OLTEXTUR SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles