Publicat 02 Sep 2008 | Reactualizat 01 Oct 2008 | Expiră 03 Oct 2008

AGENT TURISM / TICKETING

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte: 23-35 ani
* studiile finalizate, de preferinta in domeniu turism
*Personalitate prietenoasa si deschisa
*Capacitate de a lua decizii rapide in functie de situatie
*Foarte bune abilitati de comunicare
*Atitudine calma si eficienta in conditii de stres
*O buna capacitate de lucru in echipa
*Cunostinte avansate de operare PC (Word, Excel, Outlook)
*Tinuta ingrijita
*Cunostinte foarte bune de limbi straine (engleza este obligatorie; italiana, franceza sau germana reprezinta un avantaj)
*cursuri in domeniu reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

Responsabilitati:
*Rezervari hoteliere in sistem computerizat
*Solutionarea cererilor clientilor (in mod direct, mail, fax, telefon)
* Pregatirea ofertei si a pachetelor turistice la cererea clientilor (calcul tarife, oferte speciale)
* Emiterea de documente de calatorie si urmarirea desfasurarii actiunilor
* Derularea de diverse alte activitati in vederea atingerii obiectivelor firmei
*Pastrarea confidentialitatii informatiilor

Beneficii;
*Se ofera:mediu de lucru decent, salariu atractiv + bonusuri, posibilitate de promovare in cariera

AGENTIE DE TURISM IATA, MEMBRA ANAT (TURISM INTERN, EXTERN, BILETE AVION, EVENIMENTE)

Expirat
AGENT TURISM / TICKETING  -  SC GIBRALTAR SRL