Publicat 29 May 2008 | Reactualizat 27 Jun 2008 | Expiră 29 Jun 2008

AGENT TURISM/TICKETING

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Cunostinte generale de turism si experienta ( agent de ticketing constituie un avantaj)
- Operare calculator, Word, Excel, Internet
- Engleza - nivel avansat (alte limbi straine constituie un avantaj)
- Capacitate de analiza si planificare
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu clientii, cat si cu colegii
- Disponibilitate pentru ore suplimentare (ocazional)
- Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung
- Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate
- Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt, rezistenta la stres, sociabila cu excelente abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI SI SARCINI:
- Pregatirea ofertei la cererea clientilor (calcul tarife, oferte speciale)
-Vanzarea programelor turistice
- Preluarea si efectuarea de rezervari, facturari si urmarire incasari / plati
- Emiterea de documente fiscale si documente de calatorie si urmarirea desfasurarii actiunilor
- Derularea de diverse alte activitati in vederea atingerii obiectivelor firmei
- Pastrarea confidentialitatii informatiilor
- promovarea vanzarilor prin agentia proprie si prin colaboratori
- cunoasterea in detaliu a programelor turistice, servicii de cazare si transport ce fac parte din oferta agentiei;

BENEFICII
- Mediu de lucru agreabil, conditii excelente
- Salariu motivant
- Posibilitatea de integrare intr-o echipa tanara, profesionista si motivata
- telefon mobil

BE FREE TRAVEL - agentie de turism membru IATA specializata in comercializarea de bilete de avion, pachete turistice in intreaga lume, circuite cu avionul si autocarul, cazari individuale, tururi specializate, rent-a-car, agent DerTour, Meier\'s, ADAC, Neckermann

Expirat
AGENT TURISM/TICKETING  -  BE FREE TRAVEL BUCURESTI