Publicat 17 Mar 2008 | Reactualizat 15 Apr 2008 | Expiră 17 Apr 2008

Agent turism/ticketing

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- studii absolvent sau student
- experienta in domeniu reprezinta avantaj
- limba straina : engleza obligatoriu
italiana, maghiara, germana reprezinta avantaj
- abilitati de comunicare si prezentare
- tehnici de intocmire si prezentare a ofertelor
- orientare catre rezultate si succes
- capacitate buna de organizare
- disponibilitate la schimbare
- rezistenta la stress

Descrierea jobului

- conceperea , realizarea si promovarea programelor turistice
- pregatirea ofertelor comerciale
- pregatirea prezentarilor necesare pentru serviciile firmei
- particularizarea ofertei de servicii pentru fiecare potential beneficiar
- prospectarea pietei si dezvoltarea bazelor de date cu noi clienti
- preluare si efectuare rezervari bilete de avion, emitere documente fiscale si bilete de avion, asigurari de calatorie etc;
- elaborarea situatiilor post vanzare;
- relatia si comunicarea cu liniile aeriene

Agentia de turism Business Jet, agent acreditat IATA si Neckermann va ofera:
- bilete avion cu plecare din aeroporturile Budapesta, Timisoara, Bucuresti
- sejururi la mare si la munte,
- circuite si excursii in cele mai frumoase orase ale lumii de pe continentele: Europa, Australia, America, Asia, Africa
- cazari in toate orasele lumii
- managementul stresului si wellness în statiuni de odihna si tratament
- transport cu autocare si microbuse in tara si strainatate
- rent a car
- asigurari

Expirat
Agent turism/ticketing  -  BUSINESS JET