Publicat 14 Mar 2019 | Reactualizat 11 Apr 2019 | Expiră 14 Apr 2019

AGENT TURISM & TICKETING BUCURESTI

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Angajam oameni capabili, dornici de afirmare, pozitivi si proactivi.
Conditia de baza: sa zambeasca clientului 😉

- Experienta ca agent turism / ticketing intr-o agentie de turism
- Experienta in utilizarea sistemelor de rezervari : Sabre, W/Span, etc
- Cursuri de specialitate – reprezinta avantaj
- Cunostinte generale de turism, destinatii, produse
- Cunostinte foarte bune de utilizare calculator
- Foarte bun cunoscator al limbii romane
- Bun cunoscator al unei limbi de circulatie internationala : engleza / franceza / germana etc
- Persoana rapida, atenta la detalii si responsabila
- Excelente abilitati de comunicare si gestionare a relatiilor cu clientii
- Capacitatea de a respecta termene limita
- Atitudine profesionala

Descrierea jobului

- Operare in sistemele de rezervari
- Creare oferte turistice, mentinere baza de date
- Creare pachete turistice (transport, cazare, transferuri, rent-a-car, alte servicii la sol)
- Vanzare programe turistice interne si externe, cazari interne si externe, circuite interne si externe
- Corespondenta cu parteneri interni si externi
- Operare in sistemul back-office
- Urmarirea incasarii facturilor pentru serviciile solicitate de catre clienti
- Urmarirea si verificarea facturilor de la furnizor
- Intocmire rapoarte specifice, traduceri din engleza in romana

Cu o activitate de peste 20 de ani pe piata locala si aproximativ 100 000 de clienti deserviti anual, Aerotravel Lufthansa City Center este una dintre cele mai importante companii de travel management din Romania. Fondata in 1997 si bazandu-se pe expertiza a peste 110 angajati, Aerotravel inregistreaza in fiecare an o crestere constanta a cifrei de afaceri.

Agentia de turism Aerotravel este prezenta la nivel autohton cu un numar de sapte agentii in Bucuresti, Brasov, Sibiu, Cluj-Napoca, Timisoara, Oradea.

Incepand din anul 2000, Aerotravel este membru al retelei internationale Lufthansa City Center, care cuprinde peste 650 agentii de turism din intreaga lume si peste 5500 de angajati. In acest mod, Aerotravel si-a extins capabilitatile, putand livra orice solutie de travel oriunde in lume.

www.aerotravel.ro

Expirat
AGENT TURISM & TICKETING BUCURESTI  -  Aerotravel Lufthansa City Center

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles