Publicat 07 Feb 2012 | Reactualizat 05 Mar 2012 | Expiră 10 Mar 2012

Agent Turism (experienta obligatorie)

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

Obligatoriu experienta de min. 1-2 ani pe o pozitie similara (agent de turism)
Pasiune pentru turism si pregatire profesionala continua
Studii superioare finalizate (de preferinta in domeniul turismului)
- Experienta in utilizarea sistemelor de rezervari
- Experienta in crearea si administrarea de pachete turistice
- Brevetul de Turism si diploma IATA/UFTAA constituie un avantaj
- Cunostinte generale de turism, destinatii/ produse
- Cunostinte foarte bune de utilizare calculator.
- Cunostinte foarte bune de limba engleza.
- Persoana creativa, dinamica,activa,responsabila, orientata catre client
- Excelente abilitati de comunicare
- Capacitatea de a respecta termene limita
- Atitudine profesionala
- Personalitate deschisa, capabila sa relationeze cu usurinta cu potentialii clienti.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Promovarea si vanzarea produselor companiei.
- Identificarea,dezvoltarea si cresterea permanenta a portofoliului de clienti/agentii partenere.
- Identificarea si negocierea de noi contracte .
- Coordonarea activitatilor de creatie si productie a materialelor de promovare .
- Dezvoltarea unui plan de promovare a ofertelor companiei.
- Dezvoltarea si actualizarea website-urilor companiei si coordonarea activitatilor de promovare on-line.