Agent Turism / Consultant Turism / Servicii Rezervari Clienti

Tipul job-ului
Salariu 3000 - 4500 RON
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Absolvent studii superioare sau al unui curs de formare profesională în domeniul turismului se considera un avantaj;
- Experiență minimum 2 ani ca agent de turism reprezinta un mare avantaj;
- Persoana organizata, muncitoare, dornica de perfectionare profesionala;
- Cunostinte de baza in MS Office (prelucrare date Excel, redactare Word);
- Cunostinte de limba engleza un mare avantaj.
- Capacitatea de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale
- Abilitati de comunicare si negociere a pachetelor turistice
- Aptitudini pentru lucrul in echipa
- Persoana orientata catre client, dinamica si capabila sa lucreze sub presiune pentru a aduce rezultate in timp util.
- Amabilitate, organizare si determinare pozitiva in realizarea activitatilor zilnice
- Experienta de lucru in sistemele specific industriei turistice este considerate un avantaj.

Descrierea jobului

- Procesarea cererilor de rezervare din faza initiala si pana la incheierea serviciilor turistice de catre client (totul se face online si telefonic, back office);
- Gestionarea comenzilor atribuite: confirmare disponibilitate, verificarea incasarilor, procesarea rezervarilor catre furnizori, verificare status rezervari in sistemele furnizorilor, rezolvarea situatiilor de infirmare prin propunerea de alternative clientilor, confirmare de rezervare finala catre client, trimiterea documentelor de calatorie, a informarilor de plecare, rezolvarea situatiilor de overbooking, raspunde clientilor la intrebarile adresate telefonic sau pe e-mail;
- Semnarea contractelor cu turistii, procedurile contabile, precum si alte proceduri agreate si implementate in companie;
- Foarte important cunostiinte avansate cu cele mai importante platforme Booking, Airbnb, Agoda, precum si cu agentiile de turism interne de pe Litoralul Romanesc;
- Dezvoltarea si actualizarea website-urilor companiei si coordonarea activitatilor de promovare on-line;
- Conceperea si transmiterea periodica de newslettere catre baza de clienti/agentii. Intocmirea de documente specifice activitatii (contracte, vouchere, facturi etc.);
- Gestionarea unui portofoliu de clienti si colaboratori existenti si atragerea de noi clienti si colaboratori.

Beneficii:

- Mediu de lucru tanar si profesionist, atmosfera prietenoasa, echipa ambitioasa;
- Pachet salarial motivant;
- Bonus din vanzari in functie de performanta;
- Transport gratuit sau decontat pana la birourile noastre;
- O masa pe zi decontata;
- Birou propriu, tehnica moderna;
- 2 excursii pe an gratuite;
- Teambuilding oferite de companie.

Agentie de turism Touroperatoare, ce se ocupa mai mult de Income, turismul intern pe Litoralul Romanesc si de Property Managementul locatiilor de la mare.

Publicat 6 mai 2022 Reactualizat 20 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022