Publicat 30 Iun 2008 | Expiră 31 Iul 2008

AGENT TURISM & AGENT TICKETING

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii(de preferat in turism)-studiile superioare constituie un avantaj
Limba engleza-obligatoriu(o alta limba de circulatie constituie un avantaj)
Seriozitate,perseveranta,reale abilitati de comunicare,spontaneitate,incredere in fortele proprii,ambitie,putere de convingere
Prezenta agreabila
Experienta in turism,sau in vanzari constituie un avantaj
Pasaport valabil
CV cu poza

Descrierea jobului

agent turism:
- contactarea partenerilor externi;
- contactarea furnizorilor (hoteluri, agentii de turism, companii rent-a-car, restaurante, etc.) si negocierea contractelor de colaborare cu acestia;
- promovarea produselor turistice oferite de catre agentie
- realizarea de rapoarte, analize privind vanzarile
organizator evenimente:
- conceperea programelor evenimentelor, respectiv seminarii, conferinte, teambuildings, etc.
- intocmirea bugetelor in functie de eveniment

Compania ofera servicii de cea mai inalta calitate in domeniul turismului si al calatoriilor, atat pentru turistii individuali sau oameni de afaceri, cat si pentru grupuri sau corporatii.
Compania are 3 departamente distincte: vanzari bielete avion, turism si evenimente; ofera bilete de avion pentru orice destinatie din lume, pe orice companie aeriana, la cele mai competitive tarife existente pe piata.
Compania are contracte cu numerosi tour operatori din lume, ceea ce ii permite oferirea de pachete turistice la preturi foarte atractive. Departamentul de turism asigura de asemenea organizarea de conferinte, simpozioane, congrese si intalniri de afaceri in diferite orase, la cererea clientilor sai, toate acestea la preturi speciale.
Compania are o sectiune speciala pentru clientii-corporatii, sectiune creata special pentru a urmari si satisface permanent la cele mai inalte standarde cerintele acestora.

Expirat
AGENT TURISM & AGENT TICKETING  -  VIOTOP TRAVEL&TURISM