Publicat 24 Iun 2008 | Reactualizat 22 Iul 2008 | Expiră 25 Iul 2008

AGENT TURISM / AGENT TICKETING

6 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Esti candidatul ideal daca ai:

- studii superioare;
- cunostinte solide de limba engleza;
- cunostinte solide de operare PC (in special Excel);
- cunostinte geografie;
- disponibilitate la program prelungit;
- cunostinte limba germana (constituie avantaj).

Descrierea jobului

Activitatea in cadrul agentiei Eximtur presupune:

- interactiunea cu clientii doritori de servicii turistice sau bilete de avion;
- preluarea solicitarilor venite de la clienti si prezentarea unor oferte care sa vina in intampinarea nevoilor acestor clienti;
- incheierea tranzactiilor cu clientii companiei si intocmirea documentelor fiscale si de calatorie;
- pastrarea legaturii cu clientii.

In anumite situatii activitatea presupune si insotirea grupurilor turistice in zona turistica Bucovina.

Descrierea companiei

AGENTIE DE TURISM
Sediul central: Cluj Napoca
Agentii proprii: Cluj Napoca, Cluj Napoca Mall, Timisoara, Timisoara Mall, Sibiu, Baia Mare, Bucuresti Gerota, Bucuresti Latina, Oradea, Arad
Acreditari: IATA, licenta turism tur-operator nr 1191, TUI
Societatea este membru ANAT si detine certificarea sistemului propriu de management al calitatii in conformitate cu standardul ISO 9001:2000.

Expirat
AGENT TURISM / AGENT TICKETING  -  SC EXIMTUR SRL