Publicat 11 Apr 2008 | Reactualizat 11 Mai 2008 | Expiră 12 Mai 2008

agent turism/agent ticketing -cu experienta

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

* Absolvent studii superioare in domeniu
* Experienta in cadrul unei agentii de turism minim 1 an
* Cunostinte generale de turism, destinatii/produse
* Cunostinte avansate operare PC,
* Cunostinte avansate (scris, vorbit) limba engleza
* Rabdare, viteza de lucru si bune abilitati de comunicare
* Rezistenta la stress si volum mare de munca
** pentru agentul de ticketing este obligatoriu cunoasterea Worldspan/Amadeus.
* Cursul IATA este un avantaj

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
1. Agent turism: - Vanzarea produselor turistice direct catre clientii din agentie,
- Intocmirea documentelor fiscale si urmarirea incasarilor si a platilor,
- Operare in sistemele de rezervari,
2. Agent ticketing: - Emitere bilete de avion pentru toate companiile aeriene,
BENEFICII:
-- Pachet salarial atractiv,
-- Posibilitati de perfectionare (cursuri),
-- Lucrul intr-o echipa de profesionisti, intr-o atmosfera placuta.

BIBI TOURING este Touroperator pentru Romania-LITORAL, agentie acreditata IATA, membra ANAT, premiata ani la rand cu Diploma de Excelenta a Camerei de Comert si Industrie Prahova,
prima agentie din Romania care a introdus conceptul EARLY-BOOKING.

Expirat
agent turism/agent ticketing -cu experienta  -  BIBI TOURING