Publicat 11 Feb 2020 | Expiră 13 Mar 2020

AGENT TRANSPORTURI / Planificator Transport Marfa

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

DESPRE ROL:
Agentul de Transporturi este responsabil de planificarea, organizarea si coordonarea activitatii de transport pentru zona alocata, raportand Managerului Regional de Distributie.

PROFILUL POTRIVIT:

  • Minim un an de experienta de lucru in activitati de planificare, ideal in companii cu activitate in transporturi.
  • Buna intelegere a proceselor de rutare.
  • Persoana analitica, cu buna capacitate de organizare si planificare
  • Persoana responsabila, organizata, atenta la detalii.
  • Dornic si capabil sa invete rapid si sa se adapteze la un mediu solicitant si dinamic.
  • Disponibil sa lucreze in schimburi.
  • Bune abilitati de comunicare.
  • Spirit de echipa.
  • Min. Bacalaureat; preferabil absolvent de facultate cu profil tehnic
  • Cunostinte MsOffice avansate (in special Excel)
  • Experienta in utilizarea programului SAP reprezinta avantaj
  • Engleza nivel mediu, atat scris cat si vorbit

Descrierea jobului

  • Asigura si sustine procesul de intretinere baza de date clienti din perspectiva distributiei.
  • Executa pregatirea procesului de rutare.
  • Executa planificarea rutelor de distributie si respectiv a grupurilor de livrare.
  • Dezvolta rapoartele aferente planificarii atat pentru procesul de depozitare, distributie cat si pentru monitorizarea eficientei pe distributie.
  • Asigura buna comunicare cu departamentele comercial, depozit, parc auto si furnizori.

Lactalis Logistic este compania care ofera solutii logistice pentru companiile de lactate din cadrul Lactalis Group Romania (Albalact, Covalact, LaDorna). Compania opereaza in 7 depozite regionale (Bucuresti, Timisoara, Craiova, Sfantu Gheorghe, Miercurea Ciuc, Campulung Moldovenesc si Oiejdea) si prin 14 puncte de cross dock. Activitatile de transport si distributie sunt operate de propria noastra flota de 135 de camioane si sprijinite suplimentar de flota externa. Lactalis Logistic are peste 500 de angajati si se ocupa de livrari nationale in 24-48 de ore.

DESPRE GRUPUL LACTALIS
Grupul Lactalis ocupa primul loc in lume in domeniul lactatelor, fiind cel mai mare producator lactate si branzeturi din Europa si avand cea mai mare colectare de lapte din aceasta regiune. Experienta sa de peste 80 de ani este sustinuta de un profesionalism dovedit prin portofoliul larg de produse, adaptate la asteptarile consumatorilor din intreaga lumea. Grupul are 85,000 de angajati, detine mai mult de 229 de fabrici in 43 de tari si este prezent in 83 tari la nivel global. Avand sediul central in Laval, vestul Frantei, compania a avut in 2017 vanzari de 17,5 miliarde de dolari. Mai multe gasiti pe www.lactalis.fr.

Expirat
AGENT TRANSPORTURI / Planificator Transport Marfa  -  LACTALIS LOGISTIC

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles