Publicat 28 Iun 2019 | Expiră 29 Iul 2019

Agent transporturi interne Sibiu

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta in domeniul transporturilor interne - minim 2 ani
Bune cunostinte de geografie a Romaniei si a Europei
Studii superioare
Limba engleza - nivel mediu
Cunostinte medii ale pachetului Office
Persoana dinamica, ambitioasa

Descrierea jobului

Planificarea si coordonarea activitatilor de transport si logistica, in regim intern.
Asigura respectarea procedurilor specifice, a procedurilor speciale, precum si a standardelor de calitate.
Asigura optimizarea timpilor si procedurilor de lucru in vederea cresterii profitabilitatii filialei
Verifica respectarea prevederilor contractuale de catre transportatori sau furnizori.
Informeaza superiorii ierarhici cu privire la problemele care apar in derularea contractelor cu clientii corporati si cu partenerii externi.

Gebrüder Weiss este una dintre cele mai importante companii la nivel global din industria de logistica si transporturi. Este reprezentanta la nivel mondial de peste 6.000 de angajati, in 162 de filiale din 28 de tari, avand reprezentante regionale in Europa, Europa de Est, Asia si SUA. Prezentă în România încă din anul 1994, Gebrüder Weiss oferă soluții integrate de logistică, precum şi o gamă completă de servicii de transport rutier internaţional si domestic, în regim de grupaj, camioane complete sau parţiale, transport feroviar, aerian și maritim. Gebrüder Weiss opereaza prin terminale logistice si de cross docking in Bucuresti, Cluj, Oradea, Arad, Sibiu, Craiova, Bacau, Agigea, Constanta, performantele sale fiind sustinute de o echipa de peste 400 de specialisti in domeniu.
Sediul filialei Sibiu este: Parc Industrial Selimbar, str. Banatului, nr. 2

Expirat
Agent transporturi interne Sibiu  -  GEBRUDER WEISS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles