Agent transporturi - Constanta

DELAMODE ROMANIA SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Experienta in domeniul transporturilor 2 - 5 ani;
  • Experienta anterioara in port constituie un avantaj;
  • Abilitati de comunicare si relationare;
  • Abilitati foarte bune de negociere, de prioritizare si intelegere a nevoilor clientilor si furnizorilor.
  • Capacitate decizionala;
  • Cunostinte de operare PC/MS Office – nivel mediu;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu.

Descrierea jobului

Rol: mentinerea si dezvoltarea unor relatii foarte bune cu carausii si cu clientii interni si externi pentru a facilita un tranzit rapid si eficient a marfurilor prin Portul Constanta.

Responsabilitati principale:
  • Procesarea cererilor clientilor;
  • Contractatrea transporturilor rutiere interne si internationale conform cererilor primite;
  • Avizarea mijloacelor auto atat catre liniile maritime cat si catre depozite si comisionarii vamali;
  • Urmarirea transportului pe toata perioada lui si informarea clientilor referitor la data ajungerii la destinatie;
  • Intocmirea comenzilor de transport;
  • Aprobarea/validarea facturilor de transport dupa verificarea documentelor;
  • Mentinerea relatiilor optime cu toate partile implicate in transporturile containerizate.

Delamode Romania este o companie de top în domeniul serviciilor de logistică şi expeditii de mărfuri în România. Compania a fost înfiinţată în anul 1994 şi are în prezent peste 240 de angajaţi. Cu facilităţi amplasate strategic si prin reteaua de parteneri în toată Europa, compania noastră oferă servicii complete de supply chain – servicii de transport internaţional în regim de grupaj, încărcări parţiale şi complete, distribuţie internă, transport maritim şi aerian, precum şi soluţii integrate de depozitare şi logistică. Ne mândrim cu posibilitatea de a oferi servicii personalizate la preţuri competitive, furnizând servicii complete de supply chain în cele mai complexe situaţii. Grupul de Companii Delamode Grupul Delamode este o prezenţă de pionierat în Europa Centrală şi de Est de peste 20 de ani, şi oferă o expertiză unică în transportul internaţional de mărfuri. Grupul Delamode are peste 250 de angajaţi, cu birouri deschise în Estonia, Bulgaria, Ungaria, Lituania, Serbia, Republica Moldova şi Marea Britanie.

Publicat 2 Iun. 2022 Reactualizat 30 Iun. 2022 Expiră 2 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.