Publicat 13 Iun 2019 | Expiră 14 Iul 2019

Agent transport intern

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam o persoana energica si motivata, dornica sa invete lucruri noi si sa isi construiasca o cariera alaturi de noi in domeniul transporturilor, in vederea ocuparii postului de Agent transport intern, disponibil in cadrul echipei de dispecerat la punctul de lucru din Arad

Cerinte:

Studii medii/superioare
Cunoasterea pachetului MS Office (Word, Excel)
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
Cunoasterea limbii germane poate constitui un avantaj
Experienta in domeniul vamal constituie un avantaj

Descrierea jobului

Mentine relatia cu clientii existenti si ofera cele mai bune solutii in derularea comenzilor primite;
- Prelucreaza comenzile primite de la clienti in programele dedicate si le transmite catre operatorii de transport;
- Gestioneaza cererile de cotatii - calculeaza costurile si preturile;
- Informeaza clientii cu privire la transportul alocat (timp tranzit, conditii, estimare date livrare);
- Redacteaza şi elibereaza documentele de transport
- Monitorizeaza evolutia transportului;
- Gestioneaza daune si reclamatii

Oferim:
- Mediu de lucru placut si motivant
- Salariu atractiv
- Tichete de masa
- Decontarea transportului la / de la locul de munca
- Oportunitatea construirii unei cariere de succes

În calitate de casă de expediţii furnizoare de servicii complete, punem la dispoziţie tot ceea ce este nevoie pentru a oferi clienţilor noştri serviciul de transport ideal, în funcţie de necesităţile lor specifice. Cu filiale proprii în toată Europa de Est şi cu o reţea puternică de parteneri internaţionali, garantăm servicii de calitate maximă. În centrul eforturilor noastre se află permanent necesităţile logistice ale clienţilor noştri.

Expirat
Agent transport intern  -  SC ENGLMAYER ROMANIA SRL