Agent transport /Expeditor de marfuri / Freight forwarder

Oraș de lucru
Arad, Deva și alte 2
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Nu il cautam pe cel ideal , ci pe cel potrivit pentru Universal Spedition ..

CERINTE:
  • ai capabilitatea de a fi flexibil ,de a da rapid solutii la diverse cereri SPOT de transport , pentru o mare diversitate de rute;
  • esti orientat spre rezultat (concretizare transporturi in comenzi ferme) si pe langa cunostintele tehnice de transport , ai abilitati de vanzari si o minte deschisa ;
  • esti capabil sa pastrezi confidentialitatea datelor si informatiilor;
  • apreciezi o relatie de lunga durata si acorzi la randul tau aceasi incredere care ti se da;
  • esti o persoana onesta, energica, inteligenta si harnica;
  • esti capabil sa respecti"regulile " (legislatia in vigoare si procedurile firmei);
  • esti asertiv client / centrat pe nevoile clientilor
  • esti o persoana onesta, calda, prietenoasa, capabila sa se conecteze cu oamenii
  • ai un comportament responsabil
  • reprezinta un avantaj cunostintele lb. engleze.

APTITUDINI:
  • Experienta minima de 1 an intr-o casa de expeditie sau intr-o firma de transport specializata in organizarea de transporturi in regim de grupaj.
  • Esti capabil sa cotezi rapid cereri spot inainte de a "pune marfa pe bursa", ai capabilitatea de a da rapid solutii viabile la cererile de transport ale clientilor ( in functie de cerintele acestora , tinand cont de procedurile interne ale firmei si de legislatia in vigoare)
  • Sti sa alegi mijlocul de transport in functie de tipul de marfa al clientului si de specificatiile acesteia , stii sa calculezi spatiul ocupat de o marfa intr-un camion si necesarul de camioane atunci cand primesti un packing list de la un client.
  • Ai capabilitatea sa organizezi si sa manageriezi mai multe transporturi in acelasi timp cu detasare, profesionalism si fara sa te simti stresat pentru acest fapt;
  • Realizezi faptul ca cresterea ratei de conversie a cererilor de transport in comenzi ferme sta doar in puterea ta si iti reflecta performanta profesionala (rezultatele dovedite );
  • Realizezi faptul ca nu esti platit pe ora, ci esti platit pentru valoarea care o aduci orei...
  • Ai capabilitatea de a-ti gestiona in mod corespunzator timpul si prioritatile ;
  • Esti capabil sa gestionezi situatiile neprevazute si poti veni cu solutii viabile la diverse provocari;
  • Esti capabil sa cultivi si sa cresti , in mod onest si in interesul firmei,relatii cu clientii alocati in portofoliu si cu transportatorii subcontractanti;
  • Sa stii ce inseamna onoare, simtul datoriei si sa fi linistit doar cand ti-ai terminat treaba;

Descrierea jobului

  • Da solutii viabile si rapide la toate cererile de transport alocate si in scopul concretizarii acestora in comenzi de transport .
  • Organizeaza transporturile de marfuri "de A la Z" ( cunoscatorii stiu ), respectand legislatia in vigoare si cadrul general de proceduri al firmei;
  • Fidelizeaza, in beneficiul societatii , clientii alocati , recontactandu-i fregvent
  • Raporteaza saptamanal activitatea si imediat orice incident care survine in timpul desfasurarii transportului, al relatiilor contractuale avute cu clientii sau furnizorii nostri sau orice incident care ar putea incalca atributiile sale profesionale din fisa postului , procedurile de lucru ale companiei , precum si legislatia in vigoare;
  • Dezvolta relatii comericale in beneficiul societatii si cu alti clienti sau transportatori noi.

BENEFICII:
  • Colectiv de munca prietenos, care te va ajuta sa te integrezi ;
  • Salariu in functie de performanta dovedita , loialitate si contributie. Oferta , bonusuri , beneficii se vor discuta la ultimul interviu ;
  • Autonomie in luarea deciziilor privitoare la transporturile manageriate, tinand cont de legislatia in vigoare, de cadrul general al procedurilor de lucru si de conditia de a nu aduce prejuditii de imagine sau materiale firmei;
  • Posibilitatea de a contribui cu idei/inovatii la cresterea si dezvoltarea companiei.

Te rugam sa aplici cu incredere DOAR in cazul in care nivelul tau de pregatire este demonstrabil , performanta ta profesionala anterioara poate fi dovedita ,cerintele noastre nu ti se par exagerate sau deplasate , iar viziunea si obiectivele tale corespund cu cele descrise mai sus.

In cazul canditatilor fara experienta de lucru , se vor selecta doar absolventi ai facultailor cu profil economic sau ai facultatilor de managemnt in productie si transporturi , cu medie generala de absolvire de peste 8.
Noul coleg va beneficia de training si de suportul permanent al colegilor . Avem proceduri de lucru scrise , care fac insertia unui nou coleg mai rapida si mai usoara .
Numai candidatii selectati vor fi invitati la interviu. Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplinii conditiile solicitate. CV-urile candidatilor vor beneficia de o deplina confidentialitate.

Dorim sa ne dezvoltam , sa cream o echipa frumoasa, cu oameni onesti, de competitie si mentalitate de invingatori . Dorim sa aducem plus valoare serviciilor oferite de noi si sa oferim o experienta pozitiva, de neuitat clientilor care colaboreaza cu noi.

Suntem o companie antreprenoriala , fondata in anul 2011 , cu sediul in Timisoara si cu importante relatii de lucru cu firme din Romania, Europa , cat si spatiul extracomunitar.

Efectuam orice tip de transport rutier intern si international, de la transporturi express pretabile microbuse, transport marfuri generale, transport marfuri frigorifice, transport utilaje pana la transportorturi speciale, agabaritice. Efectuam transport de marfuri in regim complet sau de grupaj pentru camioane de 20 tone , camionete , microbuse.

Suntem specializati in efectuarea transporturilor agabaritice .

Prin casa de expeditii oferim servicii de transport in Romania, servicii de transport in Europa, precum si in spatiul extracomunitar.

Publicat 11 oct. 2021 Reactualizat 18 oct. 2021 Expiră 10 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos