Publicat 22 Feb 2008 | Reactualizat 09 Mar 2008 | Expiră 24 Mar 2008

Agent ticketing & turism extern

CONFIDENTIAL
3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- experienta 1-2 ani in cadrul unei agentii de turism
- limba engleza nivel avansat sau/si germana nivel mediu.
-cunostinte foarte bune de operare PC (Windows, MS Office);
-cunostinte bune de geografie;
-disponibilitate pentru program prelungit.
-studii superioare sau medii;
-cunoasterea sistemelor de rezervare TUI, DERTOUR, GTA, AMADEUS reprezinta un plus;

Descrierea jobului

-rezervarea si emiterea de bilete de avion in sistem AMADEUS
-prezentarea si vanzarea produselor turistice externe
-consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice externe pe baza cataloagele de oferte externe;
-urmarirea derularii actiunii turistice;
-intocmirea documentelor fiscale si a documentelor de calatorie.

Pachet salarial motivant in functie de performanta + bonusuri.
Posibilitati de promovare.
Mediu de lucru modern intr-un sistem profesionist.

Agentie de turism constituita cu scopul de a deservi companii, institutii si oameni de afaceri, turisti individuali si familii care calatoresc in tara si strainatate, pentru care selectam cu atentie hoteluri, sali de conferinta, programe turistice, vacante exotice si alte servicii specifice.

Echipa noastra de specialisti cu experienta de peste 15 ani, pregatiti si licentiati de organizatiile internationale de turism si transport aerian (UFTAA/IATA), este o garantie sigura a calitatii serviciilor noastre.

Agent de vanzari acreditat de companiile aeriene (IATA sales agent) si de cei mai importanti tour operatori internationali de turism: Concernul german World of TUI; Dertour si ClubMed.

Promovam la standarde internationale o gama larga de servicii:

rezervari si emiteri de bilete de avion pe orice ruta;
programe turistice, cluburi de vacante, croaziere pe marile si oceanele lumii contractate cu tour operatori internationali - TUI, Magic Life, Club Robinson, Riu Hotels, Grecotel, Iberohotel, Grupotel, GeBeCo, Dertour, Meier\'s, ADAC, ClubMed, Costa Crociere, Princess Cruises, Royal Caribean si altele
rezervari de hoteluri si transport prin sisteme internationale computerizate;
organizari de conferinte, simpozioane si targuri in tara si strainatate;
transport si transferuri cu limuzine, microbuze si autocare de lux;
cazare la hoteluri din Bucuresti si din tara, circuite turistice.
excursii, vacante si programe la cerere in Europa, Asia, America.
Sejururi in statiuni motane si pachete pentru schi in Romania, Austria, Elvetia, Italia, Slovenia, Germania s.a.
Sejururi pe litoralul Marii Negre, pe coasta Marii Mediterane si vacante exotice in diferite insule si in renumite zone din lume.
Cursuri de limbi straine pentru tineri si adulti si tabere pentru elevi in Anglia, Franta, Germania, Spania s.a.
Clientii nostrii au acum posibilitatea de a consulta la agentiile noastre din Bucuresti numeroase cataloage ale firmelor mentionate mai sus si pot solicita alte destinatii, tarife sau alte servicii si facilitati care nu sunt incluse in site-ul nostru.

Pentru interviuri in vederea angajarii ne puteti contacta la nr. 0722 306 566 sau nr. 0722 40 44 40.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

Agent ticketing & turism extern  -  CONFIDENTIAL