Publicat 14 Feb 2008 | Reactualizat 14 Mar 2008 | Expiră 16 Mar 2008

Agent ticketing si consultant turism

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- absolvent studii superioare de specialitate
- experienţă în relaţii cu publicul constituie un avantaj
- diploma IATA şi cunoaşterea sistemelor de rezervări constituie avantaj
- cunoaşterea limbii engleze la un nivel avansat
- cunoaşterea unei alte limbi constituie avantaj
- operare calculator
- personalitate motivată şi orientată spre clienţi, capabilă de autoorganizare
- persoană flexibilă cu abilităţi bune de comunicare şi negociere
- spirit de echipă, entuziasm şi seriozitate

Descrierea jobului

Responsabilităţile postului:
- conceperea, promovarea şi vânzarea pachetelor turistice
- rezervarea biletelor de avion law cost şi cele ale companiilor clasice (sistem de rezervări Worldspan)
- întocmirea documentelor aferente
- consultanţă în turism pentru persoane fizice şi firme
- activităţi de marketing (negociere şi încheiere contracte)
- activităţi financiare (întocmire de deconturi, rapoarte, bugete etc.)
- coordonarea diferitelor proiecte şi evenimente

Beneficiile postului:
- condiţii de lucru excelente
- posibilitate de dezvoltare într-o echipă tânără
- training şi cursuri de specialitate
- posibilitate de promovare
- participare la infotripuri în străinătate

Expirat
Agent ticketing si consultant turism  -  Boomerang Services