Publicat 13 May 2008 | Reactualizat 07 Nov 2008 | Expiră 09 Nov 2008

AGENT TICKETING CORPORATE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-absolvent studii superioare( pot aplica si absolventi ai promotiei 2008 )
-limba engleza nivel avansat
-operare avansata PC : Word, Excel , MS Outlook Express
-cunostinte de geografie

CERINTE:
-dorinta si capacitatea de a lucra cu publicul
-capacitate de lucru sub presiune si in conditii de respectare a termenelor impuse
-gandire logica si sistematica, rigurozitate

Sunt considerate avantaje:
-absolventi sectie turism si geografie
-cunoasterea unei alte limbi straine

Descrierea jobului

*Oferta CMB TRAVEL pentru aplicant:
- oportunitatea insusirii unei profesii de prestigiu si superior retribuita
- training , perfectionarea si promovarea in cadrul unei echipe de profesionisti
- sistem salarial motivant
- beneficii suplimentare in functie de realizari : bonuri de masa , transport in interes de serviciu , telefon mobil , prime de vacanta si alte bonusuri in functie de indeplinirea obiectivelor
-mediu si conditii de lucru excelente

** in cadrul procesului de training va veti insusi cunostinte de :
*** geografie aviatica
*** operare sisteme online specializate
*** elaborare oferte transport aerian pentru corporatii
*** rezervari si emiteri bilete de avion
*** comunicare si tehnici de vanzare

*Sumarul Postului :
- obiectivul principal al postului : titularul postului are ca obiectiv realizarea ofertelor si rezervarilor specifice transportului aerian, vanzarea si emiterea documentelor de calatorie.

*Responsabilitatile Postului:
- conceperea de oferte specifice transportului aerian
- efectuarea de rezervari specifice transportului aerian
- emiterea si vanzarea documentelor specifice pentru transportul aerian
- intocmirea documentelor fiscale
- managerierea / gestionarea rezervarilor inainte si dupa procesul de vanzare in conformitate cu cerintele clientilor si la termenele si in conditiile impuse de catre parteneri
- activitate post vanzare ( feed back clienti, operare sistem back office)

Descrierea companiei

NUMAI PERSOANELE SELECTATE VOR FI CONTACTE

CMB TRAVEL este o companie membra IATA, ASTA, RCB, ANAT, ANTREC care se adreseaza CLIENTILOR EXIGENTI, oferind servicii personalizate, eficiente si profesionale.

CMB TRAVEL este un OPERATOR TURISTIC GLOBAL, Departamentele de Specialitate ale COMPANIEI dezvoltand urmatoarele tipuri de produse:
A. BILETE DE AVION – CALATORII DE AFACERI
B. CONFERINTE SI EVENIMENTE / INCENTIVE
C. VACANTE pentru cetatenii romani
D. INBOUND TRAVEL / Vacante in Romania pentru turisti straini.
CMB TRAVEL editeaza anual 2000 pagini de Catalog de turism pentru sezoanele de vara si iarna in limba romana si in 5 limbi de circulatie internationala pentru turistii straini, grupate pe brand – uri, precum si CD-uri interactive.
CMB TRAVEL este proprietarul site-urilor www.cmbtravel.ro si www.rotraveler.com

CMB TRAVEL este singura companie din Romania care ofera CONSULTANTA ON-LINE.

CMB TRAVEL isi desfasoara activitatea in plin centrul orasului Bucuresti, pe Bulevardul N. Balcescu, nr. 20.

Detalii companie: CMB TRAVEL
Domeniul de activitate: TOUR OPERATOR TURISM
Date de contact:
Adresa : Blvd.N.Balcescu 20, sector1 , Bucuresti , cod 010052
Tel : 021 / 317 13 43 ; 317 13 46
Fax : 021 / 311 31 06
E-mail : madalina.marinasi@cmbtravel.ro

Expirat
AGENT TICKETING CORPORATE  -  CMB TRAVEL