Publicat 01 Aug 2008 | Reactualizat 30 Aug 2008 | Expiră 01 Sep 2008

Agent ticketing aeroport Cluj/ Timisoara

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii superioare
- Cursuri de specialitate(IATA, Amadeus, Worldspan sau alte sisteme de rezervari)
- Foarte bun cunoscator al limbii engleze
- Cunoasterea unei alte limbi straine(germana/italiana/maghiara) este un avantaj
- Experienta intr-o agentie acreditata IATA
- Persoana meticuloasa, rapida si responsabila
- Excelente abilitati de comunicare
- Capacitatea de a respecta termene limita
- Atitudine profesionala

Descrierea jobului

- Operare in sistemele de rezervari(rezervari bilete avion, rezervari hotelire, rent-a-car)
- Emitere bilete /documente calatorie si facturi pentru acestea
- Calculare tarife
- Administrarea mesajelor interne ale sistemului de distributie; mesaje interline
- Se asigura transport, salariu motivant, mediu profesionist de lucru.

Aerotravel Lufthansa City Center este unul dintre primii cinci jucatori de pe piata autohtona a agentiilor de ticketing si turism.
Activitatea companiei se bazeaza, in proportie de circa 80%, pe business travel si ticketing (vanzarea de bilete de avion - n.r.), turismul leisure contribuind doar cu aproximativ 20% la cifra de afaceri a companiei.
In acest an, investitiile agentiei se vor concentra pe deschiderea de agentii noi si pe extinderea si reamenajarea celor existente si pe programe de dezvoltare profesionala pentru angajati.
Compania de turism Aerotravel este prezenta la nivel autohton cu un numar de opt agentii in Bucuresti(2 sedii), Brasov, Cluj, Oradea, Ploiesti, Sibiu si Tmisoara, o alta agentie fiind operata in sistem de franciza la Bacau. Aerotravel Lufthansa City Center activeaza pe piata din Romania din 1998, primind franciza Lufthansa City Center in anul 2000. Compania s-a axat in special pe segmentul business, introducand pachete de vacanta in urma cu patru ani si curse charter din 2005. www.aerotravel.ro

Expirat
Agent ticketing aeroport Cluj/ Timisoara  -  Aerotravel Lufthansa City Center