Publicat 10 Apr 2017 | Reactualizat 26 Apr 2017 | Expiră 11 Mai 2017

Agent Telesales

2 posturi

Criterii de selecție

  • Cunostințe de limba engleza
  • Peste 6 luni si 1 zi experiență în muncă

Candidatul ideal

Ne plac provocarile, dezvoltam cu entuziasm si pasiune fiecare proiect si venim constant in intampinarea clientilor nostri cu solutii inovative.

Te invitam sa ni te alaturi daca ai o atitudine pozitiva, esti un spirit ambitios, dinamic, comunicativ, convingator, iar procesul de vanzare prin telefon ti se pare interesant.

Ne dorim sa te integrezi perfect de aceea speram sa te regasesti in descrierea de mai jos:

- minim 6 luni experienta in telesales, telemarketing, customer services si/sau call center si minim 1 an experienta generala de lucru;
- studii medii/superioare finalizate;
- posibilitate de lucru full time de luni pana vineri in intervalul 9:00-18:00.
- excelente abilitati de comunicare si persuasiune in comunicarea telefonica (exclusiv cu reprezentanti ai companiilor);
- cunostinte de vanzari si marketing prin telefon;
- abilitati de invatare rapida si dorinta de autoperfectionare;
- abilitatea de a asculta si de a adresa intrebari;
- orientare catre client, empatie;
- orientare catre rezultate si solutii;
- creativitate in rezolvarea problemelor;
- cunoștințe de Microsoft Office (Word, Excel) și de navigare online.

Descrierea jobului

Activitatea ta de zi cu zi va implica:

- promovarea imaginii, produselor si serviciilor companiei;
- construirea unor relatii de business autentice cu clientii actuali si potentiali – persoane juridice;
- cresterea numarului de clienti si a volumului de servicii achizitionate de acestia, asigurand prin contractele semnate un profit semnificativ pentru companie;
- documentarea continua in legatura cu noile produse/servicii oferite de catre firmele concurente;
- participarea activa la dezvoltarea ofertelor de loializare a clientilor;

Iti oferim in schimbul eforturilor tale:

- atmosferă prietenoasă, echipă ambițioasă și pozitivă;
- clienți renumiți și proiecte frumoase;
- mediu de lucru antrenant si profesionist;
- sansa de a lucra pentru cea mai mare si mai profitabila platforma de recrutare online;
- oportunitatea de a-ti dezvolta cariera;
- obiective realiste si tangibile;
- focus catre calitate si inovatie;
- salariu fix competitiv si bonus de performanta (rezultate vs. obiective);
- bonuri de masa;
- asigurare medicala;
- abonament sala de sport.

eJobs.ro este primul si cel mai mare site de recrutare din Romania, cu o prezenta activa in mediul online de peste 17 ani. Cu o baza de peste 3 milioane de CV-uri, mii de joburi active si de companii-client, eJobs inseamna in primul rand o echipa care zambeste zilnic :). Din 2012, eJobs este parte a Grupului Ringier. Ringier este o companie multinationala de media integrata. Fondata in 1833, Ringier are in portofoliu brand-uri media din categoriile print, difuzare, radio, online şi mobile, fiind un jucator de succes in zona de print, entertainment si internet. Ringier este o afacere elvetiana de familie, cu sediul general in Zurich.

Agent Telesales  -  eJobs Group