Publicat 13 Sep 2007 | Reactualizat 12 Oct 2007 | Expiră 14 Oct 2007

AGENT REZERVARI

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- abilitatea de a lucra şi comunica cu oamenii;
- cunoaşterea avansată a limbii engleze;
- cunoasterea unei alte limbi de circulatie internationala constituie un avantaj;
- cunoştinţe Microsoft Office, Internet Explorer;
- abilitati de vanzare si de comunicare;
- capacitatea de a rezolva cu politeţe şi entuziasm solicitările clienţilor;
- interes pentru maximizarea satisfacţiei clienţilor;
- caracter energic;
- spirit organizatoric si spirit de echipă;
- aspect fizic plăcut şi îngrijit;
- studii superioare;
- minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara, in cadrul unei agentii de turism .

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂŢI:
- concepe, organizează şi coordonează programe turistice;
- concepe şi promovează oferte promoţionale;
- administrează conturile clienţilor (rezervare, confirmare, facturare, urmărire plăţi);
- încheie contracte de comercializare a pachetelor turistice;
- efectuază rezervări în sistemele de rezervări utilizate de agenţie;
- răspunde cu promptitudine şi amabilitate solicitărilor clienţilor (turişti direcţi sau agenţii de turism) şi oferă soluţii corespunzătoare;
- completează şi emite documentelor de călătorie (liste de pasageri, liste de cazare, vouchere, BOT-uri, bilete avion, asigurări medicale etc.);
- menţine şi dezvoltă relaţia cu clienţii Christian Tour, dezvoltă portofoliului de clienţi.

BENEFICII
- desfaşurarea activităţii înt-un sediu modern, amplasat central, in cadrul unei echipe tinere şi energice;
- deplasări în afara ţării;
- participarea la tîrgurile internaţionale de turism;
- formarea unei cariere în domeniul turismului;
- pachet salarial avantajos;
- în funcţie de performanţă şi potenţial, posibilitatea promovării în cadrul firmei.

Christian Tour este o agentie de turism touroperatoare care oferă servicii turiştilor individuali, grupurilor, corporaţiilor şi agenţiilor de turism partenere. De la înfiinţarea sa, cu 10 ani în urmă, Christian Tour s-a dezvoltat într-un ritm extraordinar şi în prezent numără 35 de angajaţi, 4 puncte de lucru în Bucureşti (Bd. Kogălniceanu, City Mall, Bd. Naţiunilor Unite, Ştefan cel Mare) şi alte în 2 în Timişoara şi Cluj. Pentru mai multe informaţii www.christiantour.ro.

Expirat
AGENT REZERVARI  -  CHRISTIAN TOUR