Publicat 15 Mar 2019 | Reactualizat 02 Apr 2019 | Expiră 15 Apr 2019

Agent/reprezentant vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- perseverent, responsabil si rezistent la stres;
- diplomat, proactiv si orientat catre clienti;
- dornic de a capata o experienta;
- abilitati bune de negociere;
- cunostinte medii/avansate de limba engleza;
- cunostinte despre domeniul securitatii si IT (camere de supraveghere, sisteme de supraveghere video, efractie, control acces, incendiu, echipamente IT, s.a.m.d.);
- experinta 3 ani in activitatea de vanzari (profilul tehnic constituind un avantaj);
- operare PC.

Descrierea jobului

Cautam un agent de vanzari pentru promovarea si vanzarea echipamentelor noastre, precum si furnizarea de servicii IT si mentenante (revizii) lunare, trimestriale sau semestriale, dupa caz pentru sisteme CCTV, efractie, control acces, incendiu.

Sarcini si responsabilitati:

- relatii directe cu clientii (ofertare, consultare, suport);
- transmiterea ofertelor actualizate catre clientii alocati si nealocati;
- furnizarea informatiilor despre preturile practicate, produsele disponibile, ofertele promotionale pentru clienti;
- oferirea catre client a unor servicii de consultanta de vanzare, post-vanzare si consultanta tehnica (telefonica, e-mail, la sediul clientului) in ceea ce priveste achizitionarea sau reparatia produselor, propunandu-i acestuia cele mai bune solutii;
- oferirea informatiilor de natura tehnica legate de produsele si serviciile oferite clientilor (telefonic, e-mail, etc.);
- mentinerea legaturii cu clientii in ceea ce priveste echipamentele comandate, instalate, s.a.m.d., pentru obtinerea unui feedback permanent;
- atragerea clientilor noi, ca urmare a demersurilor proprii;
- deplasari de cate ori este necesar.

Cerinte:

- detii abilitati organizatorice si respecti termenele limita;
- esti orientat catre client;
- permis de conducere categoria B;
- studii superioare;
- ai capacitate buna de comunicare, relationare si convingere.

Beneficii:

- mediu de lucru placut, echipa tanara;
- tichete de masa;
- telefon mobil de serviciu;
- masina de serviciu pentru fiecare deplasare;
- training specializat in perioada de proba realizat de catre unul dintre profesionisti;
- laptop de serviciu;
- retributie fixa plus comision din rezultatul activitatii proprii;
- program: luni-vineri, respectandu-se zilele de sarbatore legala.

SC IP EXPERT SOLUTION SRL contribuie la dezvoltarea pietei sistemelor IT si de securitate din Romania, conturand necesitatile in domeniul tehnologiei informatiei pentru clienti, oferind solutii profesionale adaptate nevoilor fiecarui client si bugetului alocat.
Societatea detine angajati cu experienta, profilul de activitate fiind furnizarea de echipamente si servicii complete pentru sistemele IT si sistemele de securitate.

Expirat
Agent/reprezentant vanzari  -  IP EXPERT SOLUTION S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles