Publicat 03 Ian 2019 | Reactualizat 18 Ian 2019 | Expiră 02 Feb 2019

Agent Rent-a-car CRAIOVA

1 post

Candidatul ideal

OBSERVATIE:
1. Activitatea se desfasoara in vecinatatea Aeroportului International Craiova.
2. Desi job-ul este in Craiova, el este promovat pe mai multe localitati din Romania.

Candidatul ideal (nu-l cautam neaparat pe cel ideal, dar sa semene cu el) are :
- atitudine optimista si spirit competitiv
- este empatic si atent la nevoile clientilor
- abilitati de organizare, planificare si comunicare
- are initiativa si perseverenta
- detine permis de conducere cel putin cat. B (ATENTIE - PERMISUL ESTE O CONDITIE OBLIGATORIE!)
- orientat spre rezultate si rezolvarea problemelor (pardon, provocarilor)
- team player;
- abilitatile/cunostintele tehnice reprezinta un avantaj
- cunostinte de limba ENGLEZA cel putin la nivel conversational - CONDITIE OBLIGATORIE! (cunoasterea altor limbi straine este binevenita).

Pe scurt:
- istet (sau isteata) si descurcaret (descurcareata).
- o persoana activa careia chiar ii place “alergatura“, adica munca de teren (alergatura prin oras si uneori prin afara lui).
- cineva caruia ii place sa interactioneze cu clientii, chiar si cu cei dificili
- cineva care STIE SIGUR ca “nu exista nu pot, exista numai nu vreau“

ATENTIE: Umorul si relaxarea din colectivul nostru (si din acest anunt) nu exclud pretentiile noastre de disciplina, seriozitate, punctualitate, caracter integru si mai ales profesionalism.
Daca pentru tine seriozitatea, punctualitatea, respectarea angajamentelor si profesionalismul sunt norme OBLIGATORII in relatiile profesionale, te asteptam sa ne cunoastem.

PROGRAM DE LUCRU: L-V, 8h/zi (1h pauza de masa), 08:30-17:30; o data la doua saptamani se va lucra si in weekend. IN CAZ DE NECESITATE, Agentul de Inchirieri Autoturisme SE VA DEPLASA LA PREDAREA SAU PRELUAREA AUTOTURISMULUI SI PE TIMPUL NOPTII.

La cerintele de mai jos, putem oferi din toata inima:
SALARIUL: 2500 – 4000 lei net / luna.
Se apreciaza foarte mult experienta in domenii conexe: RENT-A-CAR, turism, HoReCa, relatii clienti.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- preda si preia autoturismele de inchiriat de la clienti, uneori inclusiv noaptea (se impart cu colegii noptilie in care esti responsabil - activitatile de noapte sunt bonusate suplimentar)
- tine legatura cu clientii si ii consiliaza in cazul oricaror provocari aparute
- redirectioneaza clientul catre departamentul avizat rezolvarii respectivei provocari
- asigura relatia cu service-urile si atelierele colaboratoare
- rezolva diverse task-uri administrative (facturile, ordinele de plata la banca, actele la contabilitate)
- vinde produse aditionale;
- asigura transferul autoturismelor in alta localitate (conduce autoturismul pana la destinatie)
- in timp poate accede la orice post in firma pe baza competentelor si calitatilor dovedite

Klass Wagen este activa de mai bine de un deceniu in domeniul inchirierilor de autoturisme, devenind lider national de piata pe segmentul calatoriilor de tip concediu. Flota noastra de peste 2000 de autoturisme este prezenta in principalele orase cu aeroport din Romania si venim in intampinarea clientilor nostri prin agentii proprii.
Echipa Klass Wagen este formata din peste 100 de colegi focusati sa ofere o experienta de neuitat clientilor, iar marturie stau review-urile pozitive oferite de catre clientii nostri pe retelele de socializare.
Activitatea companiei a crescut constant si suntem in cautare de noi colegi. Daca iti doresti un colectiv de munca prietenos, fara birocratie, cu sefi OK, ce rasplatesc dedicatia si le pasa de bunastarea angajatilor, ajutand oricand se poate pe plan personal si profesional, te invitam sa aplici la joburile noastre.

Agent Rent-a-car CRAIOVA  -  Klass Wagen