Agent Maritim

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

RESPONSABILITATI PRINCIPALE:
Insoteste comisiile de control ale autoritatilor portuare la bordul navelor. Intra in contact direct si lucreaza cu furnizori, auditori (Agenti) si membrii ai echipajelor, coordoneaza cererile lor, asista si sprijina nevoile membrilor echipajelor cum ar fi: transport, asistenta medicala, obtinerea permiselor de acces pe tarm.
Asista si coordoneaza nevoile navelor: inspectii diverse, aprovizionari tehnice si documentare;
Monitorizeaza operatiunile de incarcare / descarcare nava si elaboreaza documentatia specifica;
Mentine legatura cu autoritatile romanesti (Vama, Politia de Frontiera, Capitanie, Autoritatatile Fitosanitare si Veterinare etc) si intocmeste documentatia necesara conform procedurilor;
Asista comandantul si echipajul navei in solutionarea litigiilor sau problemelor care pot aparea pe durata operarii navei in port;
Efectueaza formalitatile vamale de sosire-plecare ale navei;
Intocmeste si distribuie documentatia de incarcare respectiv descarcare a navei catre autoritatile portuare si terminalele de operare ale navelor;
Intocmeste documentatia si asista schimburile de echipaj ale navei in relatia cu autoritatile competente, la solicitarile Armatorilor

CERINTE:
Limba engleza
Compentente PC nivel mediu
Experienta anterioara pe un post similar constituie un plus
Absolvent studii de specialitate in domeniu
Carnet de conducere categoria B
Persoana cu excelente abilitati de comunicare, orientata catre rezultate, atenta la detalii si organizata

ALTE INFORMATII:
Adresa companie Incinta Port Constanta, Cladire SOCEP, Etaj 1Pachetul salarial se va discuta

ETAMAD is among the first transport operator from Romania to Middle East, having an experience of 25 years. As a total logistics integrator, ETAMAD offers a global expertise, a worldwide network, and multimodal solutions with a unique information system. Since 2006, ETAMAD is developing its 3 business lines: Automotive (Vehicle preparation and distribution), Network (Groupage and full/part-load transport), Sea Transport including bulk and containers. ETAMAD is acting now as NVOCC for the container sector offering services to/ from Far East & INDIA&PG & MED acting as main agent in Romania for BOXMED LINE .

Publicat 23 iun. 2021 Expiră 23 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos