Publicat 08 Aug 2020 | Reactualizat 22 Aug 2020 | Expiră 24 Aug 2020

Agent de vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Focus: Activitate creativă si de organizare
Postul necesita abilitati de prioritizare a sarcinilor si structurare a acestora, intelegerea impactului propriei activitati asupra departamentelor cu care relationeaza, a clientilor si a furnizorilor.

Pregătire şi aptitudini
Excelente aptitudini de comunicare – atât verbal cât şi în scris, prezentarea clară a informaţiilor, transfer fără distorsiuni, ascultător activ, exprimare oral si in scris corect gramatical, politicoasa si ingrijita.
Absolvent liceu, sectia real sau absolvent universitate (constructii, inginerie)
Instruire specifică (ex. Materiale de constructii, Vanzari, Negociere, Comunicare etc.)
Utilizarea computerului: Windows, MS Office (Word, Excel, Outlook), Internet la nivel mediu.
Permis conducere categoria B.

Descrierea jobului

Sarcini si responsabilitati curente:

  • Prezintа si promovеаza produsеlе compаniei prin contаctаrеa clientilor аctuali si аtrаgеrеа dе noi pаrtеneri;
  • vinde produselе compаniеi cаtre rеvanzаtori si cliеnti finаli (еxpеriеntа in vanzarile cаtrе firme de constructii reprezinta un avantaj);
  • incaseaza facturile emise la termenele stabilite;
  • raspunde de indeplinirea targetelor cantitative si calitative de vanzari in zona alocata;
  • raspunde de mentinerea si imbunatatirea relatiei cu toti clientii;
  • actioneaza in permanenta in vederea cresterii numarului de clienti activi;
  • rezolva cu promptitudine problemele semnalate de clienti
  • se instruieste si se documenteaza cu privire la produsele si serviciile vandute si tehnicile de vanzare
  • urmareste intregul proces de vanzare, de la identificarea clientului, ofertare, contractare, facturare, livrare, incasare, solutionare reclamatii
  • foloseste eficient resursele companiei.
Salariu net fix: 5000 lei, bonus de performanta. Disponibilitate pentru utilizarea autoturismului personal cu decontarea unui buget de 1000 lei lunar.

Suntem un colectiv dinamic, compus atat din persoane cu experienta de peste ani in domeniu, cat si din persoane noi in aceasta activitate. Obiectivul nostru este de a construi o echipa de profesionisti, capabila sa dezvolte activitatea firmei in vanzarea de materiale de constructii : otel beton fasonat, blocuri ceramice, invelitori, pavaje, sisteme de gips-carton, mortare uscate si adezivi, termosisteme.
Depozitul este situat in com Giroc, jud Timis, str Aleea cu plopi zona industriala , limitrof Timisoarei.

Expirat
Agent de vanzari  -  AMAZOANE ASG SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles