Publicat 02 Ian 2019 | Expiră 02 Feb 2019

Agent de vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
· Absolvent studii superioare agronomice
· Experienta relevanta (vanzari de inputuri, masini agricole etc); experienta in ferma reprezinta un avantaj
· Bune cunostinte despre piata inputurilor si masinilor agricole
· Baza teoretica buna (fiziologia plantelor, fitotehnie, fitopatologie, entomologie, nutritia si protectia plantelor)
· Cunostinte de limba engleza: nivel mediu
· Capacitate foarte buna de comunicare si de relationare cu clientii; abilitati de vanzare
· Spirit de echipa; dinamic; orientat spre client; orientare spre rezultate
· Permis de conducere: categoria B

Descrierea jobului

Responsabilitati:
· Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor si serviciilor firmei
· Prospectarea continua a pietei, in vederea extinderii portofoliului de clienti
· Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual
· Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora
· Stabilirea si participarea la intalnirile cu clientii
· Intocmirea rapoartelor si a proceselor verbale dupa intalniri
· Intocmire documente comerciale (oferte, contracte)
· Urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti

Enten Systems se ocupa cu colectarea si analiza datelor, permitandu-le fermierilor sa ia decizii informate in legatura cu managementul culturilor si al fermei, in scopul optimizarii costurilor si al cresterii randamentului productiei agricole.

Datele sunt colectate prin intermediul statiilor meteo si al dronelor, iar instrumentele de analiza au la baza modele si algoritmi din literatura de specialitate, precum si din cercetarea si experienta practica. Consultantii agronomi Enten intersecteaza datele meteo cu biologia agentilor patogeni si fenofazele culturilor, pentru a emite clientilor alerte de boli si daunatori, precum si recomandari de tratamente si lucrari agricole.

Expirat
Agent de vanzari  -  Enten Systems SRL