AGENT DE VANZARI - TRANSPORT DE MARFURI

Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

- studii superioare de specialitate;
- experienta de minim 3 ani intr-un post similar din vanzari in domeniul transportului de marfuri;
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, capacitate rapida de decizie;
- personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
- fara obligatii personale majore (studii in desfasurare, probleme personale consumatoare psihic, alte activitati profesionale paralele etc.);
- cunostinte avansate de limba engleza;
- cunostinte avansate de operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
- permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

- urmareste atragerea permanenta de noi clienti;
- efectueaza vizite la clienti in vederea promovarii serviciilor oferite de firma;
- intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
- redacteaza rapoartele dupa intalniri;
- urmareste derularea si finalizarea contractelor realizate;
- urmareste realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
- elaboreaza si propune strategii de crestere continua a volumului de vanzari;
- analizeaza concurenta de piata si stabileste solutii de optimizare a activitatii de vanzari;
- promoveaza activitatea companiei pe multiple canale.

Beneficii:
Salariu atractiv;
Bonuri de masa;
Bonusuri in functie de performata.

Casa de expediții cu peste 17 ani de experiență în transportul rutier / aerian / maritim și feroviar, logistica și formalități vamale.

web: www.topexpert.ro
email: transport@topexpert.ro
Publicat 24 ian. 2022 Reactualizat 21 feb. 2022 Expiră 23 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos