Agent de vânzări SEAP (perioada determinata)

Metro Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinţe:
  • Orientare către cerinţele pieţei şi ale clientului;
  • Capacitate de analiză şi abilităţi tehnice;
  • Capacitate de comunicare, spirit organizatoric;
  • Orientare spre solutii, capacitate de a rezolva probleme.

Descrierea jobului

Responsabilităţi:
  • Gestioneaza catalogul electornic SEAP si se asigura de corectitudinea datelor introduse;
  • Intocmeste documentatia pentru a participa la procedurile de achizitie publica din SEAP;
  • Gestioneaza portofoliul de clienti alocat, transmite clientilor toate ofertele Metro;
  • Receptioneaza si prelucreaza in sistemele Metro comenzile emise de clientii care beneficiaza de serviciul de Livrare;
  • Actualizeaza periodic cosul de articole al clientilor care beneficiaza de serviciul de Livrare;
  • Raspunde de cresterea nivelurilor indicatorilor de performanta pentru clientii din portofoliu;
  • Colaboreaza cu departamentele din magazin si cele din Sediul Central pentru a se asigura ca executia contractelor se deruleaza conform graficului.

Beneficii:
  • Vei avea prijinul unei echipe de profesionisti;
  • Vei gasi la noi un mediu prietenos si oportunitati de dezvoltare;
  • Tichete de masa pentru fiecare zi lucrata;
  • Vouchere cadou (Paste, Craciun, fidelitate, etc.);
  • Asigurare medicala.

METRO România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg. Mureş, Arad, Deva, Satu Mare, Piatra Neamţ, Buzău, Târgovişte şi Turda. Informaţii suplimentare pe: www.metro.ro
Publicat 13 oct. 2021 Reactualizat 10 nov. 2021 Expiră 12 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos