AGENT DE VANZARI CLUJ

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Motivat, creativ, cu putere de munca, organizat, orientat spre rezultate, isi atinge targhetele stabilite, responsabil, stie ce inseamna sa lucrezi conform unui program stabilit, punctual, abilitati foarte bune de convingere, creare si dezvoltare strategii de piata, aflat in continua dezvoltare personala, tehnici foarte bune de vanzare, experienta dovedita in Vanzari, Distributie, Comert sau Dezvoltare Afaceri.
Abilități excelente de comunicare.
Familiarizat cu utilizarea Microsoft Office, Word si lucru cu fisiere Excel sau alte baze de date, Power Point, Outlook si alte programe software.
Colaborativ si cu initiativa, de preferat cu experienta relevanta pe o pozitie similara.
O bază de clienți consacrată poate constitui un avantaj.
Flexibilitate de miscare si timp alocat desfasurarii activitatii pe mai multe judete.
Carnet cat B, fara incidente rutiere

Descrierea jobului

Gestionarea produselor listate pe canalul IKA, atingerea targetului de vanzari pe toate caile oferite.
Executarea de planuri operaționale in zona alocata sau magazinele IKA de care raspunde, cu obiectiv de crestere a vanzarilor prin plasari secundare prin aplicarea celor mai bune practici.
Dezvoltarea și implementarea strategiilor de brand pentru mărcile distribuite.
Implementarea promoțiilor în regiunea alocata.
Responsabil pentru coordonarea completă cu Agenția publicitară incluzând strategii de lucru pentru adresarea / comunicarea valorilor de bază comunității de publicitate;
Maximizarea volumului vanzarilor și a veniturilor in zona alocata.
Este responsabil pentru atingerea volumului de vânzări, venituri și obiectivele de rentabilitate a zonei.
Execută programe eficiente de marketing și vânzări specifice fiecărui cont in vederea maximizarii prezentei la raft.

Fondată în 1992, cu o experiență de peste 20 de ani în importul și distribuția de produse alimentare, băuturi alcoolice și răcoritoare, De Silva Exclusiv deține un portofoliu unic de mărci care reprezintă un simbol al calității și al luxului în întreaga lume. Încă de la început, obiectivul De Silva Exclusiv și-a satisfăcut clienții oferind produse premium și super-premium, care se bucură de recunoaștere internațională. Printre cele mai cunoscute mărci din portofoliul companiei se numără: Toffifee, Merci, Dom Perignon, Moet & Chandon, Veuve Clicquot, Hennessy, Belvedere, Perrier, Vittel, Corny, Schwartau, Bahlsen.
Publicat 8 mai 2022 Reactualizat 22 mai 2022 Expiră 7 iun. 2022