de ani Fără Frică...

Publicat 06 Mar 2019 | Expiră 06 Apr 2019

Agent de vânzări

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinţe:

  • Studii medii/postliceale;
  • Disponibilitate de muncă pe teren și pentru program prelungit;
  • Permis de conducere categoria B; certificat de cazier judiciar.
  • Cunoașterea tehnicilor de vânzări, de negociere, operare PC, reguli privind disciplina de casă (încasare, depunere numerar, emitere chitanţe, facturi), servicii post-vânzare.

Competenţe esenţiale:
  • Comunicare şi muncă în echipă;
  • Planificare – organizare, auto-disciplină;
  • Managementul timpului;
  • Rezolvarea de probleme;
  • Eficiență personală;
  • Negociere;
  • Seriozitate, atitudine proactivă şi rezistenţă la stres.

Descrierea jobului

  • Creşterea vânzărilor fizice şi valorice pe zona deservită, faţă de o perioadă de referinţă;
  • Realizarea lunară a obiectivelor primite;
  • Implementarea strategiilor de marketing în cadrul zonei repartizate;
  • Prospectarea zonei repartizate, în vederea dezvoltării bazei de clienţi;
  • Încheierea de contracte de vânzare-cumpărare cu clienţii din zona repartizată;
  • Menţinerea legăturii permanente cu clienţii din zona repartizată;
  • Preluarea şi transmiterea comenzilor de la clienţii din zona repartizată;
  • Soluţionarea problemelor apărute pe traseu şi în relaţia cu clienţii;
  • Identificarea unor măsuri de creştere a volumului de vânzări şi de reducere a cheltuielilor, unor acţiuni de fidelizare a clienţilor.

Ce vă putem oferi noi:
  • Salariul constituit din partea fixă și partea variabilă (conform gradului de îndeplinire al obiectivelor lunare/targetului), tichete de masă, decontare abonament de transport în comun, premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, etc.), zi liberă plătită cu ocazia aniversării zilei de naștere, traininguri dedicate;
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist.

“Să fii veșnic tânar nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești.” - Prof. Dr. Ana Aslan

Grija pentru frumos şi respectul faţă de tradiţie, sănătate şi mediul înconjurător, completate de cercetarea continuă, originalitatea şi atenţia faţă de cerinţele clienţilor săi, au făcut din FARMEC un producător apreciat de-a lungul timpului. Astăzi, portofoliul companiei însumează câteva sute de produse, cele mai cunoscute game fiind GEROVITAL H3 prof. dr. Ana Aslan, GEROVITAL H3 EVOLUTION, GEROVITAL PLANT, ASLAVITAL, FARMEC, ASLAMED, DOINA, ATHOS şi OBSESIE.

Alăturându-te echipei Farmec, ne vei susține în a continua să transmitem și generațiilor viitoare încrederea în forțele proprii, în posibilitățile de creștere și spiritul antreprenorial românesc.

Te invităm să ne vizitezi pe: www.farmec.ro

Expirat
Agent de vânzări  -  Farmec SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles